Small-Temo Wave – Láska hudba smrť

small temo wave laska cover

small temo wave laska coverFilip “Small Temo” Černák je v Bratislave pomerne známe meno. Nie len preto, že je to syn veľkej slovenskej rock/metal legendy Braňa “Tema” Černáka ( T.E.M.O., ex-Slobodná Európa, ex-Temeraf, ex-Burčiak, ex-Krakatit, ex-Gravis, ex-Makar Čudra).

Filip zaujal v moderne metalovej Sevennils. Ich debut Bez obáv ma dosť bavil.

Láska hudba smrť

Láska hudba smrť je Filipov prvý sólový album. A musím povedať, že vydarený. Mal som možnosť ísť na krst, ale v tom dátume som bol v Berlíne na koncerte Europe. Tak som bol zvedavý, čo táto nahrávka obsahuje.

Nájdeme tu mix street rocku, glam metalu a punk rocku na moderný americký spôsob. Cítiť tam aj mierny vplyv starého Tema z dôb Temeraf, ale aj garážového rocku, ako napríklad od Austrálčanov Jet.

Zvuk, obal výkony sú super. Ale problém vidím v dramaturgii albumu. Najlepšie veci sú na začiatku albumu. Úplne naj je tá prvá a zároveň titulná. Prvá polovica platne je skvelá a na druhej časti sa už skladby mierne zlievajú. Ďalšia moja veľmi obľúbená je aj Poď so mnou.

Konečný verdikt

Album Láska hudba smrť je veľký prísľub do budúcnosti. Možno by to chcelo aj cudzí pohľad pri nahrávaní a zásah z vonku, nech Filip získa väčší odstup. Potom tu môžeme mať niečo, z čoho by mohla byť klubová scéna hore nohami. Talent a charizma na to je.

Lineup:

 • Filip Temo Černák – všetky nástroje, spev

Hostia:

 • Jimi Cimbala – gitary
 • Zoltán Toth – gitary

Tracklist:

 1. Intro
 2. Láska, Hudba, Smrť
 3. Utekáš
 4. Bla Bla Bla
 5. Poď So Mnou
 6. Je Príjemné Sa Báť
 7. Ja Viem
 8. Vlk
 9. Väzeň
 10. Mám Plán
 11. Mňa Nezmeníš

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Randal Group Factory Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/stwawe
https://www.instagram.com/small_temo_wave/
https://www.youtube.com/@Small-TemoWave

Hodnotenie: 4,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *