Janesession – 20: Tempus Fugit

janesession 20 tempus fugit cover

janesession 20 tempus fugit coverDvadsať rokov od vzniku hudobnej skupiny a prežiť to bez rozpadu, v zdraví a stále koncertujúc je v našich podmienkach doslova malý zázrak. V undergrounde mi napadajú kapely, ktoré sa dajú spočítať na prstoch oboch rúk. Tento rok v lete dvadsať dovŕšili aj bratislavskí Janesession.

Oni majú svoj komerčný vrchol síce už pár rokov za sebou, ale ja osobne mám radšej ich novšie veci. Dokonca v dobe, keď sa im naozaj darilo, mi až liezli na nervy, lebo boli všade.

Dnes to síce nie je taká jazda po rock’n’rollovej scéne ako vtedy, no napríklad ich predposledný album Ja to dám ma totálne dostal.

20: Tempus Fugit

K výročiu si vydali album nazvaný 20: Tempus Fugit. Nájdeme tu nové skladby a aj tie najstaršie znovu a konečne dobre nahraté. Tri novinkové veci sú moderné, tvrdé a veľmi heavy. Cele to odštartuje pieseň 20: Chodníky čiernou tmou, ktorá sa nesie doslova v power metalovom duchu.

Kleptokracia/Teokracia sú klasický Janesession a Hanba premárnených rán je groove metal s úžasným epickým, skoro thrash metalovým záverom. Skvelé. Ak budú pokračovať týmto smerom a poriadne uchopia manažment, tak sa možno dočkajú druhej zlatej éry. Staré veci sú nahraté tak, aby nenahnevali starých fanúšikov, ale aj aby oslovili nových.

Pustil som si po vypočutí aktuálnych verzií aj tie pôvodné. Staré skladby na albume sú temnejšie, viac heavy ako na pôvodných verziách. Power balada Tell Me What You Feel je oproti originálu epickejšia a tá akustická gitara tomu dosť pomohla. Všetky tie songy mi pripadajú o mnoho lepšie ako pôvodné verzie aj keď nie tak ekvilibristické ako vtedy.

Zhrnuté a podčiarknuté

Janesession oslávili dôstojne a nám neostáva ako to oslavovať s nimi počúvaním sluchom tohto skvelého albumu a tešiť sa na ten nový.

Lineup:

 • Jane Razor – Spev, doprovodné vokály
 • Rado Nedbálek – gitary, klávesy, doprovodné vokály
 • Vlado “VH-One” Harasník – basa, klávesy, doprovodné vokály
 • Marek “Marc B.K.” Kučera – bicie, klávesy, sample, doprovodné vokály

Tracklist:

 1. 20: Chodníky čiernou tmou
 2. Trust Me
 3. Motocycle Woman
 4. Sexual Freak
 5. Kleptokracia / Teokracia
 6. People from First Line
 7. Tell Me What You Feel
 8. Bastardnation
 9. Hanba premárnených rán
 10. Wake Up!

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: </strong >Mars Group

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/jane.razor.janesession
https://www.youtube.com/channel/UC-3S1uKLyWWMhQLb1hOma5A
https://bandzone.cz/janesession

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *