Novinky z prostredia interpretov Sabaton, My Dying Bride, Sarajah, Innersphere; Nové Podujatia

Sabaton kapela thobbe gitarista 2024

Návrat gitaristu Thobbeho Enlunda do Sabaton

9.2.2024

Sabaton kapela thobbe gitarista 2024Švédska kapela Sabaton oznámila náhradu za gitaristu Tommyho Johanssona, ktorý koncom januára oznámil svoj odchod. Bude nim Thobbe Englund. Na sociálnych sieťach zdieľali, že Thobbe bude hrať aj na pripravovanom albume.

Thobbe Englund v Sabatone pôsobil v období 2012-2016. Nahral s nimi albumy Heroes (2014) a The Last Stand (2016). Zároveň je spoluautorom piesní Shiroyama a Fields of Verdun. Svoj odchod v roku 2016 zdôvodnil tým, že sa chce sústrediť na svoj osobný život a rozšíriť svoju kreativitu.

Svoj návrat okomentoval nasledovne:
,, Slová nedokážu vyjadriť, aký som pripravený a nadšený skočiť späť do Sabatonu. Cítim sa, akoby som bol na krátkej dovolenke. Nastal správny čas, láska je cítiť a to najlepšie ešte len príde!”

Basák a manažér Pär Sundström povedal:
,,Pre Sabaton je to vzrušujúci okamih. Sme nesmierne nadšení, že sa Thobbe opäť pripojil ku kapele. Je to talentovaný gitarista, skladateľ a milý chlapík, s ktorým si užijeme veľa zábavy. Nepotrebovali sme ani robiť konkurzy s inými gitaristami. Stačilo stráviť Silvestra spolu, aby sme vedeli, že je ten správny čas na Thobbeho návrat.“

Joakim Brodén uviedol:
,,Bola to jasná voľba pre kapelu a pre Thobbeho. Poznáme sa a perfektne sa k nám hodí. Je to skvelý výsledok a myslíme si, že všetci budú z tejto novinky nadšení! Nastal ten správny čas. Vitaj späť, bratu!”

Linky:
http://www.sabaton.net/
https://www.facebook.com/sabaton/?fref=ts
https://www.facebook.com/thobbeenglundofficial/
https://www.instagram.com/sabatonofficial/
https://www.youtube.com/channel/UCjQhd1APsd5NQhiVZV7GYzg

Zdroj: https://sdu.sk/TbZ

My Dying Bride ohlásili nový album

9.2.2024

my dying bride kapela 2024Legendárna britská doommetalová kapela My Dying Bride ohlásila novú, 15. štúdiovú platňu A Mortal Binding. Svetlo sveta uzrie 19. apríla.

my dying a mortal cover

Tracklist:

  1. Her Dominion
  2. Thornwyck Hymn
  3. The 2nd of Three Bells
  4. Unthroned Creed
  5. The Apocalyptist
  6. A Starving Heart
  7. Crushed Embers

Pozrite si videoklip k prvému singlu Thornwyck Hymn. Jeho režisérom bol Daniel Gray:

Spevák Aaron povedal:
,, Dedina Thornwyck leží na drsnom pobreží Yorkshiru a už celú večnosť ju prenasledujú chladné vody, ktoré obmývajú jej breh – a skrytý ľud, ktorý prebýva v slaných hlbinách. Beda každému, kto sa vydá do slaného mora alebo sa dokonca priblíži k jeho okraju, pretože sa môže stať, že už nikdy nevkročí na matičku zem.”

Linky:
http://www.mydyingbride.net/
http://www.facebook.com/MyDyingBrideOfficial/
http://www.instagram.com/mydyingbride_official/
http://www.nuclearblast.de/mydyingbride/

Zdroj: NUCLEAR BLAST – Silke Yli-Sirniö

Sarajah – zmluva s Argonauta Records

8.2.2024

sarajah kapela 2024Fínski doommetalisti Sarajah oznamujú podpis zmluvy s talianskym vydavateľstvom Argonauta Records, ktoré vydá ich debutový album. Udeje sa tak v jari 2024.

Stanovisko kapely: ,,Sme nadšení spoluprácou s Argonauta Records. Dvaja zo štyroch členov kapely s týmto vydavateľstvom spolupracovali už predtým…”

Spevák Magus Corvus to komentuje: ,,Šéfa Argonauty Gera poznám už roky, keďže vydal albumy Church of Void aj Fimir. Takže mi prišlo ako prirodzená voľba, aby sa Sarajah pripojili k rodine Argonauta. A som naozaj rád, že Gero to cítil rovnako! Ak mám byť úprimný, nemôžem byť šťastnejší. Cítim sa poctený, že môžem zastupovať Sarajah  popri doometalových velikánoch Argonauty, ako je napríklad môj osobný favorit Conviction. Sarajah teraz našli svoj duchovný domov.”

Linky:
https://www.facebook.com/sarajahfin
https://sarajah.bandcamp.com/
https://www.argonautarecords.com/

Zdroj: Grand Sounds PR

INNERSPHERE v novém singlu předvedou kosmický western

9.2.2024

Melodic death metalisté INNERSPHERE kromě nepřetržitého koncertování nejen napříč Českou republikou ale i daleko za jejími hranicemi, stíhají točit nové klipy a především vrcholí přípravy vydání jejich desky „In The Shadow of the Sun“.

Nejnovější singl s názvem „Redemption“ je skladba plná metafor. Které přibližuje zpěvák Míra Litomerický:

„Ústředním motivem, symbolem skladby je slunce, které provází vícero skladeb na naší desce. Slunce symbolizující sílu života i destrukci, světlo i vržený stín, vnitřní žár, sílu, naději, svoji vlastní i naši smrtelnost. Takovými hvězdami je pokrytá celá obloha a jejich záře postupně rozsvěcuje nebe. Jejich světlo cestuje skrze obrovské vzdálenosti a je možné, že některé teprve spatříme. U jiných, v době, kdy je spatříme, tak nemusí ani existovat, a nebo ne v podobě, kterou uvidíme…

Slunce a jeho energie jako tvůrce světů, jeho teplo a zář dopadající na světy v kombinaci s jeho silou vše zničit buď žárem nebo vychladnutím. Ničí čas – ani čas obrů/velikánů, o kterých pějeme i v dalších skladbách, není nekonečný. Vše se jednou obrátí vniveč a promění se v něco jiného. Zároveň poukazuje na poznání, ke kterému dochází v průběhu naší životní cesty, věcem prožívaným a lidem, které potkáme.“

Singl „Redemption“ je v kontextu desky velmi přímočará skladba. Provází ji výrazná mellotronová linka, která jí dává specifický epický nádech: „Kluci s radostí říkali, že jim to přijde hudebně jak do kosmického westernu. Skladba je postavená na triolách, základních 2 melodických motivech a postupech s pravidelnými repeticemi a dává dost prostoru pro samotnou melodiku a bující atmosféru,“ dodává Míra Litomerický.

Samotná deska „In The Shadow of the Sun“ vychází 1. března, předobjednávky jsou ale již spuštěny na Sparkshopu.

TZ

Nové Podujatia

V zoznamoch pribudlo:

Cradle of Filth, Wednesday 13, Sick N’ Beautiful; 7.3.2024 a 8.3.2024; (Bratislava, Košice)

cradle of filth koncerty slovensko

www.metalmania-magazin.eu/metalove-a-rockove-koncerty/cradle-of-filth-wednesday-13-sick-n-beautiful-7-3-2024-a-8-3-2024-bratislava-kosice/

BETON: 20 rokov primitivizmu + NONCONFORMIST reunion + Parasite Dreams + Hrob; 22.3.2024; Pink Whale – Bratislava

beton nonconformist pin whale koncert 2024

www.metalmania-magazin.eu/metalove-a-rockove-koncerty/beton-20-rokov-primitivizmu-nonconformist-reunion-parasite-dreams-hrob-22-3-2024-pink-whale-bratislava/

Therion – Leviathan Tour 2024; 14.3.2024; Majestic Music Club – Bratislava

therion bratislava koncert 2024

www.metalmania-magazin.eu/metalove-a-rockove-koncerty/therion-leviathan-tour-2024-14-3-2024-majestic-music-club-bratislava/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *