Novinky z prostredia interpretov Dismember, Marilyn Manson, Merged in Abyss, Poly Noir; Nové Podujaia

dismember kapela 2024

Dismember pripravujú novú muziku

18.5.2024

dismember kapela 2024Pionieri švédskeho death metalu, kapela Dismember, svoj posledný album vydala v roku 2008. Išlo o rovnomenný počin. V rozhovore pre RichardMetalFan basák Richard Cabeza prezradil, ako to vyzerá s novou muzikou.

Odpovedal:

,,Určite, človeče. Už sa to deje. Kedy, to vám teraz nemôžem povedať. Ale rozprávali sme sa o písaní novej muziky. Individuálne píšeme nové veci, ale ešte sme nezačali tvoriť hudbu spoločne ako kapela. Posledných pár rokov sme boli takí zaneprázdnení koncertovaním a všetkými ostatnými vecami. Ale myslím si, že sme čoraz bližšie. Uvidíme, čo sa stane budúci rok v roku 2025. Možno naozaj začneme skladať nejaké piesne. Ale nový album Dismember na sto percent bude!“

V auguste minulého roka zakladajúci člen Dismember, Fred Estby, dostal otázku od Arta Lehtinena (Metal Rules), či je ťažké tvoriť nové skladby, pretože táto formácia ma obrovský odkaz.

Povedal:

,,Vôbec to nie je ťažké. Ide teda o to, že máme licenčnú zmluvu s Nuclear Blast. Máme opciu na vydanie jedného alebo dvoch ďalších albumov. Skvelé. To nám umožňuje pracovať, kedy chceme, čo je pre nás ešte dokonalejšie. Takže si môžeme dať načas, pretože sa nechystáme vydať niečo, čo je polovičaté. Budeme k [tomu] veľmi kritickí, najmä preto, že od poslednej platne ubehlo toľko času…”

Linky:
https://www.dismember.se/
https://www.facebook.com/dismemberswedenofficial/
https://www.instagram.com/dismember_official/
https://dismember.bandcamp.com/music

Zdroj: https://lnk.sk/qot4

Marilyn Manson podpísal zmluvu s Nuclear Blast

15.5.2024

marilyn manson spevak 2024Kontroverzný umelec Marilyn Manson (vlastným menom Brian Warner) podpísal kontrakt s gigantom Nuclear Blast. Je to jeho prvá nahrávacia zmluva od jeho obvinenia zo sexuálneho zneužívania. Danú správu priniesli média ako RollingStone, Blabbermouth.

Samotné vydavateľstvo zdieľalo krátky klip, ktorý pravdepodobne obsahoval jeho novú pieseň. Momentálne nie je jasné, či samotný spevák pripravuje iba nový singel alebo celý album.

Zástupca Nuclear Blast potvrdil podpis, ale odmietol prezradiť podrobnosti. V roku 2021 herečka a Mansonova bývalá  priateľka Evan Rachel Woodová obvinila hudobníka  zo sexuálneho zneužívania. Neskôr s podobnými obvineniami prišla viac ako desiatka ďalších žien. Manson tieto tvrdenia poprel.

Linky:
https://marilynmanson.com/
https://www.facebook.com/MarilynManson/
https://www.instagram.com/marilynmanson/

Zdroj: https://lnk.sk/kogu

Merged in Abyss – nový album a koniec

18.5.2024

merged in abyss 2023Sovenské black metalové inferno MERGED IN ABYSS oznamuje nový album “Ave Exitium” a označuje ho ako koniec kapely. Ide o približne 33 minút neľútostneho black metalu so symfonickými prvkami, ktoré robia album výnimočným a odlišným od všetkého predošlého materiálu kapely.

Ide o posledný a zároveň najlepší album MERGED IN ABYSS.

Nahrávanie, mixáž a mastering prebiehalo v domácom štúdiu White Death Studio. Obal vznikol zo spolupráce Famine Killjoy a Emptybia Design a textovo sa na albume podieľal Frater Mahazael (známy pod menom Kazateľ v kapele PERVERSITY).

Album výjde 14. júna 2024 digitálne na všetkých streamovacích službách, youtube, bandcampe a taktiež aj na CD-R v limitovanom počte 40 kusov.

merged in abyss ave cover

Tracklist:

  1.  Chasm (05:14)
  2.  Life Must Be Not… (05:04)
  3.  Through Burning Wastelands (05:21)
  4.  Preaching Death (05:29)
  5.  Babylon (05:09)
  6. Ave Exitium (06:22)

Zostava:

  • Nullus – vokály, gitary, bicie, klávesy
  • Exanim – bas gitara

Tlačová správa

Dark country projekt POLY NOIR frontmana INSANIE vypouští první singl

17.5.2024

POLY NOIR je nový dark country/noir western projekt kytaristy a zpěváka Polyho z metal- crossoverové stálice INSANIA oceněné čtveřicí Andělů. První skladby vznikaly už v roce 2018, ale až nyní vychází první oficiální vlaštovka v podobě právoplatného singlu i klipu.

Poly na chystané desce „K mýmu ohni nesedej“ přiznává vlivy temných mohykánů, jako je Enio Morricone, Johnny Cash, Leonard Cohen, Nick Cave či “básník zmaru” Cormac McCarthy. Deska dostala jméno po prvním singlu: „Není to nejdůležitější písnička na albu, ale její název vystihuje víceméně všechno a je dostatečně temně naléhavej, tak jsem celý tohle dark country album pojmenoval podle ní,“ doplňuje Poly.

Chystaná deska z Polyho domácí INSANIE převezme textovou důmyslnost, hudebně se ale odkloní a přinese rozmanitost: „Zjednodušeně se dá říct, že na albu jsou dva druhy písniček. Polovina z nich je instrumentálně košatější, místy až symfonická v duchu Morriconeho, zatímco druhá je dřevěnější a kytarovější. Tenhle singl je z té druhé sorty. Nejspíš jste to sami zažili stokrát: “k vašemu ohni” přisedne někdo, koho tam nechcete a o jehož kecy nestojíte. Protože chcete bejt sami se sebou.“Čert vem planý řeči, tady se jen kouká, pije a mlčí, o svý ticho se s nikým nedělím, běž dál,” upřesňuje rozpětí chystané desky interpret.

Klip k pilotní skladbě desky, která vyjde u Smile Music Records v listopadu, vytvořil talentovaný Frenzy Peter Suchý, navzdory retro zaměření desky s pokrokovým využitím AI nástrojů. Po vydání desky se projekt POLY NOIR chystá na dva koncerty 28.11. v Brně a 4.12. Praze.

TZ

Nové Podujatia

V zoznamoch pribudlo

Alestorm/Trick or Treat; 8.7.2024; Collosseum Club – Košice

alestorm koncert 2024

www.metalmania-magazin.eu/metalove-a-rockove-koncerty/alestorm-trick-or-treat-8-7-2024-collosseum-club-kosice/

BASINFIRE FEST 2024; Battle Beast, Rotting Christ, Nanowar of Steel, Cradle of Filth, Destruction a ďalší…; 27. – 29. 6. 2024; Spálené Poříčí

basinfire fest blind guardian 2024

www.metalmania-magazin.eu/festivaly/basinfire-fest-2024-battle-beast-rotting-christ-nanowar-of-steel-cradle-of-filth-destruction-a-dalsi-27-29-6-2024-spalene-porici/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *