Deicide – Banished by Sin

deicide banished by cover

deicide banished by coverAmerickí death metal bohovrahovia Deicide vydali v apríli svoj trinásty album s názvom Banished By Sin. Zmluvu s peklom uzavreli v Tampe na Floride v roku 1987, čo ich zaradilo medzi najpredávanejšie artefakty v spomínanom žánri.

Sú známi svojimi textami o satanizme a antikresťanstve, ktoré viedli k zákazom, žalobám a kritike zo strany náboženských skupín a verejnosti. V legendárnej černokňažníckej tlupe hral svojho času aj Jack Owen, jeden zo zakladajúcich členov Cannibal Corpse.

Vyhnaný hriechom

Pred pár mesiacmi oznámili vydanie novej nahrávky po šiestich rokoch, ktorej artwork okamžite vyvolal kontroverzné reakcie a veľké filozofické debaty. Hovorilo sa, že obal pre Banished By Sin, ktorý ja považujem za ich najlepší, bol generovaný AI, čo kapela a ich nahrávacia spoločnosť nepotvrdila, ale ani nepoprela.

Hudba z pekla.

Satanský rachot prináša modernú produkciu do mentality starej školy, ktorá pri veľkej hlasitosti k smrti vystraší vašich susedov.

Deicide mali vždy obrovský vplyv na death metal a patria medzi autority tohto žánru. Myslím si, že aj novinka bude mať drvivý dopad na hriešnu civilizáciu. Hlas Glena Bentona a jedinečný rukopis sú najmocnejšími zbraňami Floriďanov.

Majstrovské riffy, ako by Pišta povedal ,víťazné linky’, miestami blackmetalové vplyvy, melodické sóla, pomalšie tempá, ktoré vedú k rýchlym výpadom. To všetko vás prevedie kacírskym katalógom kapely, aby vám ukázala, čo ešte dokáže.

Glen Benton a jeho ,smečka’ namiešali v bohom zabudnutom alchymistickom laboratóriu zabijácky zvuk určite pomocou čiernej mágie. Medzi najlepšie skladby patria From Unknown Heights You Shall Fall, Doomed To Die, hitovka Woke From God, Ritual Defied, titulná Banished By Sin, A Trinity Of None a záverečná The Light Defeated.

A vlastne… jeden song lepší ako druhý.

Temný rozsudok

Deicide albumom Banished By Sin pozdvihli vlajku death metalu opäť vysoko. Číslo trinásť im prinieslo z pekla šťastie. Podľa mňa, je to ich najlepšie zosnované sprisahanie proti
údajnému Stvoriteľovi.

Lineup:

 • Glen Benton – spev, basa
 • Kevin Quirion – gitary, doprovodné vokály
 • Taylor Nordberg – gitary, doprovodné vokály
 • Steve Asheim – bicie

Tracklist:

 1. From Unknown Heights You Shall Fall
 2. Doomed to Die
 3. Sever the Tongue
 4. Faithless
 5. Bury the Cross… with Your Christ
 6. Woke from God
 7. Ritual Defied
 8. Failures of Your Dying Lord
 9. Banished by Sin
 10. A Trinity of None
 11. I Am I… a Curse of Death
 12. The Light Defeated

Rok vydania: 2024

Vydavateľstvo: Reigning Phoenix Music

Youtube ukážka:

Linky:
https://deicideofficial.com/
https://www.facebook.com/OfficialDeicide/https://www.instagram.com/deicideofficial/
https://open.spotify.com/artist/2K3GorTixXKAiwe2t9lO89

Hodnotenie: 6/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *