Wade Black’s Astronomica – The Awakening

wayde black astronomica the awakeing cover

wayde black astronomica the awakeing cover Wade Black patrí medzi najlepších a najvyťaženejších amerických heavy metalových spevákov.

Zároveň je jeden z tých smoliarov, ktorí nahradili v kapelách niekoho ikonického (napr. v Crimson Glory, Leatherwolf, Seven Witches, Ben Jackson Group), a fandovia, aj keď jeho kvalitu nepopierali, chceli v kapelách pôvodný hlas.

Okrem toho sa o ňom rozpráva, že je to nesmierne milý človek. No v posledných desiatich rokoch mal problémy s alkoholom. S tým súviseli aj problémy s hlasom a spoľahlivosťou. Stále menej ľudí s ním chcelo spolupracovať.

Prebudenie?

Správna chvíľa prišla, keď jeho bývalí chlebodarcovia Crimson Glory ohlásili návrat s novým spevákom a zrazu vznikol projekt Wade Black’s Astronomica, ktorý je pomenovaný podľa jediného albumu, ktorý Wade nahral s Crimson Glory. Začalo to zaváňať buď truc projektom, alebo snahou zarobiť na odkaze Crimson Glory nejaké doláre, keď sa o nich teraz toľko hovorí.

Potom zverejnili obal plánovaného debutu a mal som čo robiť, aby som sa nezačal smiať. Na obale pyramída rovnako ako na famóznej Astronomice od C.G. z roku 1999. Navyše, prvý singel Wadeovej kapely s názvom Darkness Falls neskutočne evokoval C.G.. Síce fantasticky, ale predsa len tam tá urputná snaha bola cítiť a prišla mi neúprimná.

Ale! Je to jediná skladba, ktorá pripomína Crimson Glory. Celé je to úplne inde. Tvrdý, moderný a extrémne melodický US power metal s groove metalovými a progresívnymi prvkami. Fantastická platňa od prvej do poslednej sekundy

Wade si zrejme hlasovo trochu ublížil alkoholom, ale drží sa polôh, v ktorých si je na 200% istý. A to je u pána jeho rozsahu a schopností stále viac ako u 90% konkurencie. Výkony kapely sú taktiež výnimočné.

Tejto nahrávke sa dá vytknúť snáď len podivný stredový zvuk. Ale to je choroba všetkých malých heavy kapiel v USA, pokiaľ chcú nahrávať aj akustické bicie. Snaží sa to mať moderný masívny sound, no zvukár na to nemal prostriedky a schopnosti. Toto ale rýchlo prepáčite, lebo hudobná, textová či výkonová náplň je fantastická.

Wade je späť v absolútnej sile a umeleckej dominancii.

Konečný verdikt

Pre mňa ďalší adept na album roku. Dúfam, že kariéra tejto kapele sa naozaj rozbehne.

Lineup:

 • Wade Black – spev
 • Ryan Bales – gitary, doprovodné vokály
 • Rich Marks – gitary
 • Kyle Sokol – basa
 • Luca Caracciolo – bicie

Hostia:

 • Tobias Kersting – gitary (sólo) (track 5)
 • Patrick Johansson – bicie
 • James Fox – gitary, klávesy

Tracklist:

 1. Deceiver
 2. Protectors of the Realm
 3. Destiny
 4. Monster
 5. Hellwalker
 6. Darkness Falls
 7. Fate of Faith
 8. Chasing After
 9. Letter from Hell
 10. Sirens
 11. Darkness Falls (Single Edit)

Rok vydania: 2024

Vydavateľstvo: RPM ROAR

Youtube ukážka:

Linky:
https://astronomicarock.com/
https://www.facebook.com/warofthronesfl/
https://roar-wadeblacksastronomica.bandcamp.com/album/the-awekening/
https://open.spotify.com/artist/65YoyncmQRBIgr7X7Oix1q/
https://www.youtube.com/channel/UCq2wY_AIfUaJ04Z5KnmKCiw/

Hodnotenie: 6/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *