Novinky z prostredia interpretov Tony Iommi, Sweet, Papa Akimbo, Síra

tony iommi gitarista 2024

Tony Iommi pripravuje novú knihu

5.7.2024

tony iommi gitarista 2024Legendárny gitarista Tony Iommi nadviazal spoluprácu so známym fotografom Rossom Halfinom. Spolu vytvorili luxusnú, 340 stranovú fotografickú knihu Iommi – The Photographs, ktorá zachytáva Black Sabbath od prvých dní až po súčasnosť. Na tejto publikácii pracoval dva roky.

Nájdete v nej príspevky aj od ľudí ako sir Brian May, Ozzy Osbourne, James Hetfield a Philip Anselmo. Vyjde ako štandardná, ale aj limitovaná edícia (500 ks) – s podpismi.

Deluxe edícia bude obsahovať luxusný prebal s reliéfom zo zlatej fólie a chrbát z recyklovanej čiernej kože. Ku každej knihe je priložená 3D lentikulárna fotografia vhodná na zarámovanie a nebude chýbať ani vlastnoručný podpis od Tonyho.

tony iommi kniha 2024

Štandardná edícia má rovnaký obsah ako Deluxe. Líšiť sa bude len tlačenou tvrdou väzbou a prebalom.

Cena knihy je 250 libier plus poštovné a v prípade predobjednávky do 31. júla 2024 bude zľavnená na 200 libier.

Linky:
https://www.blacksabbath.com/welcome.html
https://www.facebook.com/BlackSabbath
https://www.facebook.com/tonyiomm
https://www.facebook.com/profile.php?id=100063535862395

Zdroj: bit.ly/3XOwXnG, Titulná foto: Photobra, CC BY-SA 3.0, Wikimedia

Sweet – nová muzika po dlhšom čase

3.7.2024

sweet kapela 2024Po dlhšom čase sa s novou muzikou ohlásila aj 70-tková legenda The Sweet. Do sveta vypustili singel Burning Like a Falling Star.

Kapela Sweet funguje na scéne od roku 1968. Posledný plnohodnotný štúdiový album Identity Crisis vydali v roku 1982. V 90. rokoch vydali zopár nahrávok (A – 1992, The Answer – 1995) pod značkou Andy Scott’s Sweet.

Minulý rok taktiež prekvapili novým singlom Changes.

V súčasnosti hrajú v zostave:

  • Paul Manzi – spev, basa, klávesy, gitary, doprovodné vokály
  • Andy Scott – gitary, klávesy, doprovodné vokály
  • Tom Cory – klávesy, gitary, doprovodné vokály
  • Lee Small – basa, doprovodné vokály
  • Adam Booth – bicie, doprovodné vokály

Linky:
http://thesweet.com/
https://www.facebook.com/TheSweetOfficial/

Zdroj: https://www.facebook.com/TheSweetOfficial/

Papa Akimbo – nový videoklip

5.7.2024

Rockeri z mladej bratislavskej kapely Papa Akimbo sa hlásia s ďalším singlom, tentokrát v pre nich veľmi netypickom zvuku. V pomalej ťahavej skladbe s názvom Stúpam horou, v ktorej dominujú bicie a až priam chorálový spev, spievajú o tom, aké je fajn byť sám sebou.

„Áno, pesnička Stúpam horou má pre nás a najmä pre mňa až spirituálny podtext,” priznáva Tibike, spevák kapely a autor skladby. „Odrážajú sa v nej životné skúsenosti, ktorými som si prešiel,” dodáva.

Na nahratie zborových spevov si kapela prizvala do štúdia speváčky a spevákov z Akadémie spevu Slovakia.

„Sme veľmi vďační, že naše pozvanie prijali talentované speváčky a speváci z Akadémie spevu Slovakia. Nie je tajomstvom, že s akadémiou pod vedením Jara Žiga st. veľmi úzko spolupracujeme a pre niektorých sa stala na určité obdobie priam druhým domovom,” smejú sa Papa Akimbo. „Jaro Žigo je uznávaný hlasový pedagóg, jeho rukami prešlo už veľmi veľa speváckych talentov a stojí za viacerými úspešnými projektami. Neustále a neúnavne podporuje v rámci akadémie mladé talenty, vytvára priestor pre vznik podhubia, na ktorom môžu hudobníci ďalej rásť. Nám ako kapele dal tiež niekoľko veľmi cenných rád, najdôležitejšie však asi je, že si rozumieme ľudsky. Je to náš šaman,” dopĺňa kapela.

Kapela pesničku nahrala v rámci overenej spolupráce v štúdiu LOFT v zvukovej réžii a pod producentskou taktovkou Jara Žiga ml. O master nahrávky sa opäť postaral Ján Zborovjan.

K pesničke vznikol vcelku netradičný videoklip, ktorý sa odohráva v americkej púšti. Kapela dostala aj otázku, či náhodou nebol vytvorený umelou inteligenciou.

Nie, nie je to tak, skutočne máme videoklip z americkej púšte. Keď sme hľadali na internete spôsob, ako videoklip spracovať, náhodou sme našli tvorbu Tannera Fowlera, konkrétne série záberov Lost Astronaut a Wandering Astronaut. Asi to tak niekedy býva, že vesmír zariadi všetko, ako má, príbeh sa nám k pesničke veľmi hodil a zábery ani v podstate nebolo potrebné príliš upravovať, majú rovnaký rytmus ako pesnička. Z výsledku sa veľmi tešíme a sme radi, že sa oň môžeme podeliť s ostatnými,” uzatvárajú Papa Akimbo.

Kapela plánuje v najbližšom období pokračovať v nahrávaní ďalších skladieb, ktoré predstavia poslucháčom a publiku. Pesnička a videoklip sú už teraz dostupné na digitálnych platformách.

Linky:
https://papaakimbo.band/
https://www.facebook.com/papaakimbo.band
https://www.instagram.com/papaakimbo

Tlačová správa

SÍRA sa predstavuje svojim prvým singlom Červený závoj

1.7.2024

„Ako dobre, že mi zostala ešte jedna šanca na príbeh… Môj príbeh…“

Táto krátka anotácia patrí k prvému singlu dolnokubínskej hardrockovej kapely SÍRA, ktorý vyšiel spolu s videoklipom koncom júna 2024. Červený závoj je jednou z prvých dokončených piesní, ktoré tvorila súčasná zostava kapely. Energickému klávesovému riffu a silnej melodike refrénu kontruje text s temným nádychom, pojednávajúci o nešťastnej láske, kvôli ktorej zbytočne vyhasol mladý život.

„Bohužiaľ, aj toto je každodenná realita našich životov. Myslíme si, že je potrebné venovať sa v hudbe aj týmto témam. Je veľmi dôležité hovoriť predovšetkým mladým ľuďom o tom, že vždy je aj iná cesta a tento príbeh nemusí byť ich posledný,“ hovorí kapela.

Videoklip si SÍRA nahrala úplne svojpomocne. Schnaps o ňom povedal: „Najväčší dosah majú vždy skladby, ku ktorým existujú aj nejaké pohyblivé obrázky. Táto veta vo mne rezonuje a všímam si jej pravdivosť, odkedy mi ju kamarát Rudy povedal. S rozpočtom je to v dnešnej dobe ale u začínajúcich kapiel dosť ťažké, tak sme skúsili natočiť klip svojpomocne.

Dali sme hlavy dokopy, vymysleli nejaký koncept, vybrali priestor a pustili sa do práce. Veríme, že sme ukázali aj iným kapelám, ktoré sa do toho zatiaľ báli ísť, ako aj v tomto prípade platí povestné – keď sa chce, tak sa dá.“

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *