Metalinda – Metalinda

Debutový album našej rockovej stálice vychádza po prevrate v roku 1990. Debut mnoho fanúšikov považuje za kultový a vlastne aj za ich najlepší. Na albume sa nachádza jedenásť jednoduchých a vkusných pesničiek ktoré znejú sviežo v každom období.

Na úvod sa ponúka skvelá skladba Šanca ktorá postupne od úvodu prejde do dunivého hard rocku. Celkovo všetky skladby na albume sú skvelé a jednoduché ako hitovky Jágo, Kovový kráľ, VSR ako aj balady Xénia, Môj príbeh, legendárna Ján Ámos Džínový ako aj ostatné skladby Mefisto s temným nádychom, Van Beethoven, Politika a Velím si sám odkazujúca nám že násilie plodí vždy len násilie a odkážte šaržám, že si velím sám.

Album sa aj po viac ako dvadsiatich rokoch počúva dobre a nemá jediné slabé miesto. Skvelá zmes hudobníkov ktorá pre nás stvorila toto neobyčajné dielko sa právom zaslúži vyzdvihovať na rockovom Olympe a navždy sa zapíše do análov československého hard rocku a heavy metalu ako jedna z tých neobyčajne fantastických.

Lineup:

 • Pavol Drapák – sólový spev
 • Peter Sámel – sólová a rytmická gitara, doprovodný spev
 • Michal Kovalčík – sólová a rytmická gitara, doprovodný spev
 • Martin Cepka – basová gitara
 • Ján Lapoš – bicie nástroje

Tracklist:

 1. Šanca
 2. Jago
 3. Van Beethoven
 4. Xénia
 5. Kovový kráľ
 6. VSR
 7. Politika
 8. Môj príbeh
 9. Velím si sám
 10. Mefisto
 11. Ján Amos Džínový

Hodnotenie: 6

 

One thought on “Metalinda – Metalinda”

 1. Metalinda je nestorom v slovenskej hudbe…pre mna celkom fajn kapela plno hitov stihli chlapci vydat,aj ked sa zostava pomenila,ale Metalinda je stále dobrá a pre mna dobrou ostane…verný fans

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *