Rage – Seasons of the Black

Rage Seasons cover

Rage Seasons coverPribližne po roku prišli teraz už nemecko-venezuelsko-grécki Rage s novým albumom Seasons of the Black, mladším bratom minuloročného debutu novej zostavy The Devil Strikes Again.

Členovia kapely k nemu nešetrili superlatívmi na jeho adresu, padli slová o veľkej produktivite, o absolútnej pohode a pod. Pozrime sa teda na výsledok.

Seasons of The Black okrem  nových skladieb obsahuje aj menší bonus – znovunahraté kúsky z doby, keď táto formácie pôsobila pod názvom Avenger.

Sezóna čiernej

V rozhovoroch ste sa okrem vyššie uvedených slov mohli dočítať aj o tom, že album obsahuje masívny zvuk gitár.

Už úvodná, zároveň titulná pieseň je toho dôkazom. Gitary sú podporené speed metalovou rytmikou a nechýba samozrejme charizmatický ,,Peavyho“ vokál. Čiže lahoda pre všetkých speed/power/heavy metalistov (a nie len pre nich 😉 ). Podobným spôsobom je vystavaná aj nasledujúca Serpents in Disguise, All We Know Is Not.  

Chlapci našťastie vedia hrať aj pomalšie, tak okrem typických ,,speed metalových jízd“ tu budeme mať aj strednotempové melodickejšie kúsky – Blackened Karma, Time Will Tell, Septic Bite… Dovolím si povedať, že práve v nich najlepšie vynikne Peavyho hlas a napr.

Treba pochváliť aj sériu štyroch skladieb – Gaia, Justify, Bloodshed in Paradise, Farewell, ktorá tvorí celok pod názvom Tragedy of Man. Prepojené sú hlavne textovo, najlepšia z nich je Justify.

Chválim aj zaradenie starých veci z dôb Avenger. Aj keď majú už viac ako 30 rokov a niektoré z nich sa textovo k dnešným Rage moc nehodia (napr. Assorted by Satan, čo je vlastne ranná verzia neskoršieho hitu kapely Firestorm), stále sú nesmierne kvalitné.

Konečný rozsudok

Superlatívy a slova o veľkej produktivite kapely boli v rozhovoroch pravdivé. Seasons of The Black je dôkazom nesmiernej sily a kreativity súčasnej zostavy Rage.

Lineup:

 • Peter “Peavy” Wagner – spev, basa
 • Marcos Rodríguez – gitary, vokály
 • Vassilios “Lucky” Maniatopoulos – bicie, vokály

Tracklist:

 1. Season of the Black
 2. Serpents in Disguise
 3. Blackened Karma
 4. Time Will Tell
 5. Septic Bite
 6. Walk Among the Dead
 7. All We Know Is Not
 8. Gaia
 9. Justify
 10. Bloodshed in Paradise
 11. Farewell
 12. Adoration
 13. Southcross Union
 14. Assorted by Satan
 15. Faster than Hell
 16. Sword Made of Steel
 17. Down to the Bone

Rok vydania: 2017

Vydavateľstvo: Nuclear Blast

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.rage-official.com/
https://www.facebook.com/RageOfficialBand
https://www.facebook.com/Peavy-Wagner-101631338638748/
https://www.instagram.com/RageOfficialBand/
https://www.youtube.com/channel/UC_ETohsfT1X0H1pbWdFxq3w

Hodnotenie: 5,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *