Angel Witch – Angel Of Light

Angel Witch sú jedna z najzásadnejších heavy metalových kapiel z Anglicka. Vznikli na konci sedemdesiatych rokov a jediným stálym členom je virtuózny gitarista a spevák Kevin Heybourne. Ich debut patrí medzi najlepšie albumy všetkých čias a rozhodne je to vrchol hnutia nová vlna britského heavy metalu.

Po famóznom albume “As Abow, So Below” z roku  2012 tu máme dlhoočakávanú novinku “Angel Of Light”. Táto vznikla opäť v novej zostave. Ako už je vlastne u AW zvykom. Len basgitarista Wil Palmer si zahral už na predchodcovi. Album sa nesie v strednom tempe a tento raz to zvukovo trošku viazne podľa môjho názoru. No hudobná stránka je skvelá ako vždy. Fantastické riffy a výborné melódie.

O temnej textovej stránke AW sa ani baviť nemusíme. Kto je fanúškom tejto legendy vie, že sú Sabbathovsky plné okultizmu a temných metafor na dnešnú situáciu vo svete. Výkony každého jedného zúčastneného sú na vysokej úrovni. Samozrejme Kevin vytŕča, pretože od prvej sekundy viete kto hrá na gitaru.
Vrcholom sú pre mňa Don’t Turn Your Back, Death From Andromeda, Iam Infamy.

Takéto albumy mne osobne robia veľkú radosť a odporúčam vypočuť každému fanúšikovi temného a melodického metalu. Ja dúfam, že ich už konečne uvidím live a hlavne, že na ďalší album nebudem čakať sedem rokov.

Lineup:

 • Kevin Heybourne – spev, gitary
 • Jimmy Martin – gitary, elektronika (2)
 • Will Palmer – basa
 • Fredrik Jansson-Punkka – bicie

Hostia:

 • James Atkinson – orgán (8), doprovodné vokály

Tracklist:

 1. Don’t Turn Your Back
 2. Death from Andromeda
 3. We Are Damned
 4. The Night Is Calling
 5. Condemned
 6. Window of Despair
 7. I Am Infamy
 8. Angel of Light

Rok vydania: 2019

Vydavateľstvo:Metal Blade Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.angelwitchcoven.com/
https://www.facebook.com/angelwitchofficial/
https://angelwitch.bandcamp.com/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *