Horrible Creatures – Internal Decline (EP)

Ďalšia skvelá vec, ktorá sa mi dostala do rúk. Tri roky od vydania debutu Pitfall vyvrhuje na svet táto sebranka nové EP. Názov aj obal hovorí, že sa jedná zatiaľ o neúplný rozsudok za nevýslovné mrzačenie ducha ľudskou civilizáciou.

Vytvoril ho Matt Lombard a dýcha z neho smrad psychického rozkladu človeka a panická úzkosť dnešnej doby. Prichádza účet za hnijúce rieky a epidémie násilia.

Prvá skladba Artificial Death je dosť dlhá, ale rozhodne nenudí. Valí sa na mňa veľmi technický  death/thrash. Je to substancia toho najlepšieho, čo ponúkla stará škola týchto žánrov ešte na konci minulého tisícročia.  

Násyp D. S. O. M. (Dissociative State of Mind)začína basou takého zvuku, že je hneď poznať, že sa jedná o sever Európy. Pravdou je, že si české kvarteto zrealizovalo svoju nahrávku u producenta Tue Madsena v jeho Antfarm Studios v Dánsku.

Ten je známy svojou prácou na albumoch Meshuggah, Heaven Shall Burn, Halford, Babymetal, Ektomorf, Benea Reach a ďalších. Preto je zvuk vynikajúci.

Dvojminútová Human Remains začína aj končí bzukotom múch. Žeby odkaz na staré kanaánske božstvo plodnosti Baal? Posledná Unprocessed uzatvára túto technodeath thrashovú perlu a spolu so zvyškom tvoria jednoliaty monolit, ktorý len tak niečo neprevráti. Občerstvenie pre svetovú metalovú scénu.

Pre mňa ideálna nahrávka. Vokál, rýchlosť, agresivita, všetko dávkované v rozumnej miere.

Lineup:

  • Frank Fišer – spev
  • Vladis Prokop – gitary
  • Honza Filip – basa
  • Jirgen – bicie

Tracklist:

  1. Unprocessed
  2. Artificial Death
  3. Human Remains
  4. D.S.O.M.

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/HorribleCreatures/
https://bandzone.cz/horriblecreatures
https://www.youtube.com/channel/UC9DHyhBSmhA5aX-b_SqeGLQ

Hodnotenie: 6/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *