Benighted – Obscene Repressed

benighted obscene coverFrancúzski mäsiari Benighted vyprodukovali za 22 rokov hrania už deväť death/grind albumov a jedno EP, máličko ochutených black metalom.

Najnovší počin neprináša nič nové na tomto extrémnom poli, ale výsledkom je ničivá a šialená jazda smerujúca k tomu najhoršiemu. Vášmu ja. Celým albumom sa tiahne príšerný príbeh, ktorého útržky sú na začiatku alebo konci niektorých skladieb a ja si ho netrúfam interpretovať. K jeho obsahu vám niečo napovie drastický videoklip ku kompozícii ,,Nails”.

Sonický útok galských kohútov zo Saint-Etienne je, tak ako vždy, spestrený rôznymi intrami a ,,kuriozitami”. Navodzujú nepríjemné pocity a zlovestnú atmosféru opustených psychiatrických ústavov. Opäť sa nejedná o prevratný nápad, ale v ich podaní je to predsa len originálne desivý horor. Radšej asi nevedieť odkiaľ čerpajú inšpiráciu. Pre mňa je to vítané spestrenie už tak skvelej morbídnej nakladačky a ich osobitého štýlu.

Ich poznávacím znakom zostáva priamočiara brutalita a maximálne zverstvo, popretkávané občasnými sólami a temnými spomaleniami. Vokály sú rozmanité a väčšinou sa derú z hrdla Juliena Truchana, ktorý je jediným pôvodným členom kapely.

Ten je známy tým, že dokáže vydávať neľudské škreky, pazvuky, growling a až hardcoreový krik každého druhu. Miestami mu s tým pomôžu hostia – Grim (Cytotoxin), Jamey Jasta (Hatebreed) a Jagger (Disbelief).

Dôležité upozornenie: zvuk z juhu Francúzska vám môže spôsobiť devastačné poranenia sluchu.

Lineup:

 • Julien – spev
 • Manu – gitary
 • Fabien – gitary
 • Pierre – basa, vokál
 • Kevin – bicie

Hostia:

 • Sebastian “Grimo” Grihm – vokály (4)
 • Karsten Jäger – vokály (10)
 • Jamey Jasta – vokály (6)

Tracklist:

 1. Obscene Repressed
 2. Nails
 3. Brutus
 4. The Starving Beast
 5. Smoke Through the Skull
 6. Implore the Negative
 7. Muzzle
 8. Casual Piece of Meat
 9. Scarecrow
 10. Mom, I Love You the Wrong Way
 11. Undivided Dismemberment
 12. Bound to Facial Plague

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Season of Mist

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.benighted.fr/
https://www.facebook.com/brutalbenighted
https://benighted.bandcamp.com/

Hodnotenie: 5/6


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *