Novinky z prostredia interpretov Primal Fear, Royal Hunt, Drom, Enemy

Primal Fear – dlhoočakávaný prvý singel z chystaného albumu

15.5.2020

Primal fear 2019Primal Fear sa za roky svojho pôsobenia prebojovali prvej ligy a dali svetu množstvo kvalitnej metalovej muziky. 24. júla vydajú už 13. album Metal Comando. Na ňom sa predstaví nový bubeník – Michel Erhé, známy z The Unity a Gammy Ray.

pfmccov

Tracklist:

 1. I Am Alive
 2. Along Came The Devil
 3. Halo
 4. Hear Me Calling
 5. The Lost & The Forgotten
 6. My Name Is Fear
 7. I Will Be Gone
 8. Raise Your Fists
 9. Howl Of The Banshee
 10. Afterlife
 11. Infinity

Bonus CD (Ltd. Edition 2-CD Digipak)

 1. Rising Fear
 2. Leave Me Alone
 3. Second To None
 4. Crucify Me

Dnešný deň si môžete spraviť predstavu o danom albume a to vďaka videu k prvému singlu, skladbe Along Came The Devil:

Linky:
https://www.primalfear.de/
https://www.facebook.com/PrimalFearOfficial/

Zdroj: NUCLEAR BLAST Markus Wosgien

Royal Hunt – Odklad vydania albumu

11.5.2020

rohDánski progresívni metalisti Royal Hunt sa pridali ku kapelám, ktoré odložili plány na vydanie chystaných albumov. Kapela zatiaľ neoznámila dátum vydania plánovanej novinky.

Linky:
https://royalhunt.com
https://www.facebook.com/royalhunt

Zdroj: NorthPoint Productions, Foto: Dmitry Strots

Vinyl s názvem UR nabídne unikátní kolaboraci kapel Drom a Tengri

14.5.2020

Dvě osobité kapely, pět majestátních kompozic, jedno album… Label MetalGate chystá na konec května lahůdku pro fanoušky, kteří mají rádi experimentální a méně tradiční tvrdou muziku se silnou atmosférou. Řeč je o splitku libereckých Drom a pražských Tengri.

Deska má název UR a její iniciátory byli druzí jmenovaní. „Měli jsme připravené skladby pro split, přičemž jsme chtěli oslovit spřízněnou kapelu, se kterou se známe a lidsky a hudebně si rozumíme,“ líčí Martin z Tengri.

„Drom jsou kamarádi, odehráli jsme spolu řadu koncertů, z nichž ten první se odehrál už před devíti lety. Pojí nás také bývalý kytarista Drom Rodrigo, který dnes hraje s námi. Klukům jsme nastínili, o čem by společné album mělo být, a souhlasili!“

„S Tengri se známe prakticky od prvopočátků kapely,“ navazuje kytarista a zpěvák Drom Charlie, „setkali jsme se na společných koncertech a padli si u toho do oka. O split albu se bavíme celých deset let. Konečně tím splatíme starý dluh.“

Obě kapely si pojaly svou část po svém, přesto UR funguje jako celek skvěle

„Náladou skladeb jsme se sešli. Na mě deska působí příjemně, funguje. Celkově se mi líbí i po grafické stránce. Obal je parádní, stejně tak celkový design,“ říká Martin z Tengri.

Autorkou vizuálního provedení je Ma Rie Fišerová, jejíž práci fanoušci mohou znát například ze splitka Östra Torn/Decultivate. Mezi její aktivity spadá i vydávání fanzinu Mazinerie.

UR vyjde na LP, takže by měli zbystřit především sběratelé asfaltů. Ostatně obě kapely jsou tomuto formátu nakloněny. „Vinyly jsou super, mám rád jejich zvuk. Zároveň se jedná o moc hezkou sběratelskou záležitost. Díky jejich formátu se dají vymyslet zajímavé barevné kombinace a designy,“ dodává Martin.

Kromě vinylu bude nahrávka dostupná i digitálně. Bližší informace k vydání přineseme v další tiskové zprávě. Dodejme, že Drom hrají post-metal/shoegaze a Tengri alternativní atmosférický post-rock.

Předobjednávky splitka budou spuštěny na webu www.metalgate-eshop.cz.

Tlačová správa

Enemy – nové lyric video

14.5.2020

enePiešťanskí heavy metalisti Enemy zverejnili lyric video k skladbe Fear That Gives Men Wings, ktorým propagujú album Fear z minulého roku.

Linky:
https://www.facebook.com/enemymetalband/
https://bandzone.cz/enemy
https://soundcloud.com/user-330490893/sets/enemy-fear

Zdroj: Enemy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *