Apraxic – Edge of Human

Maximálnu prázdnotu, ktorú snáď chvíľu pociťuje každý človek v tejto odpornej dobe, možno pomáhajú prekonať takéto nahrávky. Američania Apraxic  z Portlandu v štáte Oregon sa nás od roku 2017 snažia presvedčiť o opaku. Death grindový kabinet Dr. Caligariho, ktorého členovia pôsobia v kapelách Witch Vomit, Sempiternal Dusk a Transient, vás vstrebáva viac a viac. Atentát na zdrapy ľudstva.

Ich debut Edge of Human na značke Headsplit Records zaznamenal Evan Mersky v štúdiu Red Lantern. Podľa samotnej kapely je to sci-fi death grind soundtrack pre apokalyptickú pekelnú scénu nie tak vzdialenej budúcnosti. Osem zásekov má optimálnu dĺžku 22 minút a devastačne presný a špinavý zvuk. Apraxic vychádzajú z toho najlepšieho, čo deathgrind ponúka. Rovnako im nemožno uprieť ďalšie staronové prvky, do ktorých prilievajú speed thrashové riffy, smrdiace zatuchlinou 80. rokov.

Niekedy priam šokujú svojou jednoduchosťou, ktorá sa, podľa mňa, dotýka počiatkov Sepultury a samotného metalu vôbec. Myslím, že nahrávku by oživil ešte jeden vokál. Mojimi favoritmi sú nakladačky Gap Sickness a Putrid Prison.

Celkovú hrôzu dokresľuje desivý futuristický artwork od Matta Stikkera.

Lineup:

 • August Alston – spev
 • V.V. – gitary
 • JH – basa
 • Dustin Ferris – bicie

Tracklist:

 1. The Edge of Human
 2. Gap Sickness
 3. Clandestine-Neuro-Implant
 4. Room Full of Flesh
 5. Master Blaster
 6. Brothel of Hens
 7. Putrid Prison
 8. Baron of Ectasy

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Headsplit Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://apraxic.bandcamp.com/

Hodnotenie: 4/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *