Stygian Fair – Equilibrium

Stygian Equilibrium coverŠvédsko sa na metalovej mape sveta preslávilo hlavne vďaka HammerFallu, In Flames, Therion a pod. kapelám. No ich scéna ani zďaleka nie je len o týchto formáciách.

Mnoho ich zoskupení však stále čaká na to, kým ich svet objaví. Jedným z nich sú aj Stygian Fair. O pár dni vydajú už tretí album Equilibrium.

Treba si povedať na rovinu, v heavy/hard rockovej muzike je ťažko vymyslieť niečo nové. V muzike tejto kapely si všimnete prvky, ktoré ste počuli napr. Metallicy (Gorgons Eyes), alebo aj u Wisdom (The Covenant).

No Stygian Fair disponujú originálnym zvukom, postaveným hlavne na výraznom speve Pontusa Åkerlunda (jeho hlas trochu pripomína Matta Smitha z Theocracy). Ten je najväčším pokladom Stygian Fair.

Medzi ďalšie zaujímavé prvky patri záľuba gitaristu Emila Holmqvista v orientálne znejúcich riffoch (Into the Light napr.) a taktiež množstvo melodických prvkov s skladbách. No mohol sa s nimi trochu viac vyhrať. Škoda, že nie je tu viac piesni ako napr. Dark Angel (plná zaujímavých gitarových vyhrávok).

Oceniť treba aj peknú anglickú výslovnosť Pontusa. Po švédskom prízvuku tu nie sú ani stopy.

Záverečný verdikt: Krásna ukážka ako sa dá tradičný heavy metal obaliť do ,,ultra melodického“ zvukového kabátu. Určite mu dajte šancu.

Lineup:

 • Pontus Åkerlund – spev
 • Emil Holmqvist – gitary, doprovodné vokály
 • Anders Hedman – basa, doprovodné vokály
 • Per-Olov Jonsson – bicie, doprovodné vokály

Tracklist:

 1. The Covenant
 2. Gorgons Eyes
 3. Into The Light
 4. Initium et Finis
 5. Dark Angel
 6. Father of Light
 7. Eulogy
 8. Test of Time
 9. Equilibrium

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/stygianfair/
https://stygianfair.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/channel/UC0nGF75sdfqeqff74mVyHvw/

Hodnotenie: 4,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *