Cassovia Metal Attack – Wastage/Black Light/All The Fury; 17.9.2021; Collosseum Club – Košice

Pandemická situácia sa opäť zhoršuje. Preto je viac než dôležité podporovať naše obľúbené hudobné kluby. Košický Collosseum ste mohli opäť podporiť dňa 17. septembra účasťou na koncerte miestnych bánd All the Fury, Black Light a Wastage.

Už pár minút pred koncertom bolo Colloseum na pandemické pomery slušné zaplnené. No prvé zoskupenie All the Fury trochu potrápili technické problémy. Z toho dôvodu prvú skladbu Another Try odohrali asi o 20 min neskôr.

Nakoniec sa to rozbehlo a my sme si užili slušnú porciu melodického death metalu so skvelou atmosférou. Pre nového speváka, Štefana Timka ktorého poznáte z Disconsolate to bol prvý koncert.

Zo začiatku na mňa pôsobil trochu chladne, ale to pravdepodobne bolo spôsobené spomínaným časovým sklzom. Asi v polke setu si to začal naplno užívať a celkovo kapela zahrala všetky skladby z chystaného albumu. Dokonca sa nám podarilo vykričať aj prídavok v podobe piesne Fading into History.

all the fury koncert collosseum 2021

Ide do tuhého

O pár minút sme preladili na thrash-death metalovú nôtu a to v podobe stále mladej formácie Black Light. Kvôli veľkej vyťaženosti členov je toto zoskupenie striedavo aktívne/neaktívne, no ako iste vieme, tento rok vydali nové a veľmi dobré EPčko Firestealer a pred ním vydarený singel Blackout.

Odštartovali piesňou Sans Frontiers a na to nadväzovala slovenská songa Kto bude kričať. Frontman Wevo popri gitare a speve nezabúdal ani na vtipné príhovory publiku. Hralo sa hlavne zo spomínaného EP, odznel aj singel Blackout a došlo aj na špecialitu – cover od kapely Power Trip -Executioner’s Tax, venovaný ich zosnulému spevákovi.

black light collosseum 2021

Zlatý klinec večera

Závereční Wastage si s kľudným svedomím zaslúžia označenie, pomyselný zlatý klinec večera. Na scéne pôsobia od r. 2013 a dlhý čas sa museli pasovať so zmenami v zostave. Tentokrát však hrali v rozšírenom formáte. Pribudol druhý gitarista, ktorým nebol nikto iný ako Ľubomír Mičko z All the Fury.

wastage collosseum 2021

Na nich sa asi rozprúdila ,,najdivokejšia zábava“. V setliste dostali priestor aj songy (Liberate, Dead by Dawn), ktoré sa objavia na ich pripravovanom, druhom albume. Ináč sa hralo z Slave To The System.V prídavkovej skladbe Away from the Darkness si pripomenuli bývalého, bohužiaľ zosnulého bubeníka Zaja. Pri nej Bohuš dokonca zišiel medzi divákov.

Záver

Napriek situácii sa pokúsim byť optimista (ja a optimista? 😀 ) a veriť, že COVID nám na dlhú dobu úplne nezareže takéto akcie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *