Big City – Testify X

big testify cover

big testify coverNórska formácia Big City je pre mňa nový pojem. No napriek tomu ma doslova ohromila sila ich hard rocku. Tento mesiac vydali už tretiu platňu – Testify X.

V ich hudbe je cítiť vplyv okrem tradičného hard rocku aj prog metalu, A.O.R. či štadiónového heavy rocku osemdesiatych rokov. Občas pripomínajú Pink Cream 69, ale to bude možno podobným zafarbením hlasu.

Z celej nahrávky totiž doslova srší snaha o originalitu. Výborné melódie, nie sú tak tuctové, ako podobné nahrávky poslednej doby.

Úvodná skladba The Rush ma totálne dostala a tak som dokázal album dopočúvať s veľkou chuťou až do konca. Strašne ma baví aj najviac ,,pinkcreamovská” Testify a netreba zabúdať ani na nádherný slaďák I Will Fall. Do svojej osobnej topky radím aj Conception so zaujímavými melódiami a Graveyard Love.

Nórsko malo vždy výborné kapely. A to nemyslím black metalové legendy začiatku deväťdesiatych rokov, ktoré nás všetkých uchvátili, ale myslím tie hard rockové skvosty. Samé za seba hovoria diskografie od T.N.T., Vagabond, či Jorn. A Big City majú veľkú šancu zaradiť medzi takúto elitu.

Lineup:

 • Jørgen Bergersen – spev
 • Daniel Olaisen – gitary
 • Frank Ørland – gitary
 • Miguel Pereira – basa
 • Frank Nordeng Røe – bicie

Tracklist:

 1. The Rush
 2. Dark Rider
 3. Testify
 4. I Will Fall
 5. Running Away
 6. Conception
 7. Winds of The Road
 8. Heart’s Like a Lion
 9. Graveyard Love
 10. How Dark Does It Get

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: Frontiers Music SRL

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/bigcitynorway/
https://www.instagram.com/bigcitynorway/
https://open.spotify.com/artist/3Y0ZDnXWvqHuhIN0e78ru1/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *