Motorjesus – Hellbreaker

Motorjesus Hellbreaker cover

Motorjesus Hellbreaker coverNemeckú rockovú skupinu Motorjesus sledujem už od ich debutu Deathrider. Tento rok vydali novinku Hellbreaker – prvotinu pod veľkým labelom AFM Records.

U nás je táto kapela úplne neznáma. A je to veľká škoda. Ich hudba je akoby zmiešanina ranných Skid Row, Motorhead, Ramones s jemnou príchuťou Iron Maiden v ich riffoch.

Veľmi výživný hard ’n’ heavy s doslova hitovými melódiami. Celý tento koncept ma moc baví a odporúčam každému. Ideálne do auta. Skvelá muzika.

Perfektný obal mi trochu evokuje jeden z obalov amerických Warrant alebo nejaké americké rockabilly. Skvelý moderný zvuk sa nesie z reprákov a doslova tlačí. Famózne melódie a sóla hneď od začiatku.

Po dvoch vypaľovakách Driven Through Fire, Battlezone nasleduje titulná pieseň, pre mňa vrchol albumu. Tej skladby sa neviem dopočúvať. Ale to neznamená, že sa nič potom nedeje. Dead Rising, Car Wars, alebo Back To The Bullet v ničom nezaostávajú.

Album sa veľmi ťažko opočúva. Neviem, či som tento rok počul tak chytľavý rock ‘n’ rol. Skvelá doska a som spokojný. I keď jej predchodca Race To Ressurection ma bavil možno o niečo viac.

Rozhodne sa oplatí siahnuť po celej diskografii.

Lineup:

 • Chris Birx – spev
 • Andreas Peters – gitary
 • Oliver Beck – bicie (4,7)

Hostia:

 • Adam Borosch – bicie

Tracklist:

 1. Drive Through Fire
 2. Battlezone
 3. Hellbreaker
 4. Beyond the Grave
 5. Dead Rising
 6. Car Wars
 7. Firebreather
 8. Lawgiver
 9. Black Hole Overload
 10. Back to the Bullet
 11. The Outrun

Rok vydania: 2021

Vydavateľstvo: AFM Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://www.motorjesus.net/
https://www.facebook.com/motorjesus/
https://www.instagram.com/motorjesus_official/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *