Pamätáte si na seriál o mladom rockerovi Pugwallovi?

Všetci, ktorí mate radi filmy a seriály s rock/metal tematikou ste pravdepodobne videli veci ako Škola Ro(c)ku (School of Rock – 2003) 1, Králi Rocku (Tenacious D: The Pick of Destiny – 2006) 2 , Bohemian Rhapsody 3 alebo Rocker (Rock Star – 2001) 4 . Ale pamätáte si na seriál Pugwall 5, ktorý sa u nás vysielal v 90-tych rokoch?
pugwall timko seriál 2023Keďže na prelome 80-tok a 90-tok ešte nebol internet rozšírený a niečo ako Torrenty bola hudba ďalekej budúcnosti, mnohí snívali o tom, že si založia kapelu, získajú nahrávaciu zmluvu a budú žiť šťastne až do svojej smrti.

A na túto tému vznikol v r. 1989 v Austrálii seriál o ,,mladom rockerovi“ – Pugwallovi. Jeho predlohou bola kniha od spisovateľky Margaret Clark .

Dejová línia

Vznikli dve série – Pugwall (1989) a Pugwallovo leto (Pugwall’s Summer – 1991). Režisérom bol Phil Cross. Hlavnou postavou bol mladý chlapec Peter Unwin George Wall (Jason Torrens). Pugwall bola jeho prezývka (skratka mena).

V 13-tich rokoch dostal skvelý darček – gitaru a s kamošmi založil zoskupenie Orange Organics. Seriál bol zameraný hlavne na jeho rodinný život, no veľká časť každého dielu boli skúšky kapely v garáži. Popri tom v každom diely sa prihováral divákom.

Mladá kapela

,,Pomaranče“ napredujú a Peter so spoluhráčmi riešia typické problémy. Nie, nie je to ,,sex drogy a rock n roll“ (aj keď speváčkou je šarmantná dievčina Jenny).

Ide o hľadanie odpovedí na otázky ako napr.:

  • Kde hrať?
  • Ako sa prezentovať?
  • Škola alebo kapela?

Ako je zvykom, na záver postupne získajú zmluvu s vydavateľstvom, nahrávajú album, vyrábajú merchandise atď…

Soundtrack vyšiel aj na vinyle a na kazete. Dokonca získal aj nomináciu ako najlepší detský album. Uznajte, vzhľadom na vek členov samotné skladby majú niečo do seba. Alebo nie?

Youtube dokonca obsahuje jeden diel so slovenským dabingom

Hlavného hrdinu nedaboval nikto iný ako mladý Igor Timko (No Name).

Treba povedať, že všetci členovia majú hudobné nadanie, čiže hru na nástroje nepredstierali. Samotný Jason neskôr založil zoskupenie The Reefers a heavy metalovú kapelu Bugdust.

Seriál neskôr vyšiel aj na DVD nosičoch.

P.S.: Náhodou nepodobajú sa trochu tie songy? 🙂

Orange Organics

The Rods (bývalí členovia Lone Rager, Manowar…)

CSFD linky:

  1. https://www.csfd.cz/film/70822-skola-ro-c-ku/prehled/
  2. https://www.csfd.cz/film/224085-kralove-ro-c-ku/prehled/
  3. https://www.csfd.cz/film/300902-bohemian-rhapsody/prehled/
  4. https://www.csfd.cz/film/21912-rocker/prehled/
  5. https://www.csfd.cz/film/101339-pugwall/prehled/

Titulná foto: https://lnk.sk/viw3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *