Obšar – Počornily horŷ, počornily lisŷ

obsar pocornily cover

obsar pocornily coverBlack metal je štýl, na ktorý musím mať náladu, ale potom si ho dokážem vychutnať ozaj naplno. Mám pár kapiel, ktorým dávam prednosť, ale som ochotná vyskúšať aj niečo nové.

A black v rusínštine? To treba jednoducho počuť.

Slovenské zoskupenie Obšar funguje od roku 2016. Doteraz vydali dva albumy. Aktuálne CD Počornily horŷ, počornily lisŷ sa narodilo 18. februára 2022.

Skvelá hudba

Skladby majú akurátnu dĺžku. Žiadna vám nezačne predčasne liesť na nervy a necelých 45 minút počúvania ubehne prekvapivo rýchlo. Muzika je to divoká, zúrivá a taká čierna, žeby pokojne mohla pohltiť celú galaxiu.

Je to atmospheric, je v tom kopec zaujímavých nápadov a vyvolalo to vo mne silný dojem schopný zdvihnúť vás do vzduchu aj so stoličkou, alebo ňou riadne tresnúť do steny.

A zároveň je hudba primerane melodická. Vyžaduje si vašu pozornosť, ale potom vás jednoducho chytí, pokrčí do guličky a bude si vás vyhadzovať do vzduchu a chytať, kým vás úplne nezblbne a nakoniec vás naraz prehltne.

Verdikt

Toto som si fakt užila. Je síce možné, že som si to pustila v tom správnom rozpoložení, kedy nenávidíte celý svet a najradšej by ste všetko poslali do pekla. Nechám rozhodnutie na vás, ale dajte tomu šancu.

Lineup:

 • Ⱍ – spev
 • Ⱑ – gitary, doprovodný vokál
 • Ⱂ – basa
 • Ⰱ – bicie

Tracklist:

 1. Album
 2. Počornily horŷ, počornily lisŷ
 3. E-nhet
 4. Bilyj bŷk
 5. Červene sonce
 6. Porožni vik
 7. Anti
 8. Pid javorinou
 9. Dirava studňa
 10. Dovhŷ tŷni

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Void Wanderer Productions

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/obsharband/
https://bandzone.cz/obshar/
https://obshar.bandcamp.com/

Hodnotenie: 4,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *