Hadonos – Weightless

hadonos weightless cover

hadonos weightless coverGrunge je svojrázny hudobný štýl. Zvyčajne v sebe mieša prvky punku a metalu, ako sú skreslená gitara, surový zvuk a istý hudobný nesúzvuk, čo si od poslucháča vyžaduje pomerne veľkú pozornosť a kapelám dáva slušnú slobodu prejavu.

Medzi slovenské formácie, hrajúce tento žáner patria aj Hadonos. Členovia pochádzajú z Popradu a Banskej Bystrice.  Páni 2. novembra 2022 vydali debutový album pod názvom Weightless.

Verní tradíciám

Ten obsahuje všetko, po čom túži každá grungerka a každý grunger. Spevák má dobre posadený hlas nabitý zúrivou energiou, ktorý pesničkám rozhodne pridáva na výraze.

Je to zaujímavá zmes metalu a grunge, piesne obsahujú kopec dobrých hudobných nápadov, gitarových riffov, ťažkých skreslených zvukov a dobre vyrátaných zmien rytmov. A samozrejme, ako pri správnom grunge, jednou z podstatných vecí sú texty.

Skladby sú plné depresie, hnevu a úzkosti zo sveta, ktorý vás len serie a vy máte chuť sa na všetko vykašlať.

Asi najviac ma chytili Drowning divokosťou pripomínajúcou Nirvánu v čase najväčšej slávy a Sunshine obrovským smútkom zaliezajúcim až pod kožu.  Spevák sa tu skvele “vyřádil” a vy musíte oceniť rozsah a intenzitu jeho spevu.

Zhrnuté a podčiarknuté

Album si určite užijete. Muzika vás dostane, ani neviete ako. Nechcem pánov nejako veľmi škatuľkovať, ale ak ste fanúšikom Foo Fighters, Soundgarden či Nirvana, toto bude rozhodne vaša ciga trávy.

Lineup:

 • Erik Vernarský – spev
 • Milan Ivan – gitara, doprovodný vokál
 • Jakub Ševčík – gitara
 • Michal Hámor – basgitara
 • Marcel Dubinský – bicie

Tracklist:

 1. Instinct
 2. Drowning
 3. Mindless Puppet
 4. Sunshine
 5. Scissors
 6. Delusion
 7. Hunter of Colorful Dreams
 8. Scars

Rok vydania: 2022

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/kapela.hadonos/
https://www.instagram.com/hadonos_official/
https://www.youtube.com/@hadonos8320/
https://bandzone.cz/_115760

Hodnotenie: 4,5/6


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *