1914 – Eschatology of War

1914 eschatology of cover

1914 eschatology of coverSabaton nie sú jedinou kapelou, ktorá robí songy s vojenskou tematikou. Jednu takú majú aj naši susedia na Ukrajine, no tá hra mix blackened death/doom metalu. Vyniká trochu zvláštnym názvom 1914. Je to rok začiatku prvej svetovej vojny.

Jej členovia na každom albume majú špeciálne označenia – napr. 2.Division, Infanterie-Regiment Nr.147, Oberleutnant – Ditmar Kumarberg, 5.Division, Ulanen-Regiment Nr.3, Sergeanten – Vitalis Winkelhock…

Jej debutový album Eschatology of War z roku 2015 si budete môcť znovuobstarať 4. augusta tohto roku. Robí tak na podporu ukrajinských vojakov proti ruskej invázii. O reedíciu sa postarajú Napalm Records.

História

Táto formácia vznikla v Ľvove v roku 2014. Zakladajúcim členom bol Dmytro Ternushchak. Obklopil sa hudobníkmi, ktorí mali  skúsenosti z iných bánd. Krátko po vzniku vypustili do sveta single Caught in the Crossfire, Frozen in Trenches (Christmas Truce) – obe z roku 2014 a Zeppelin Raids (2015).

Debutová platňa prvýkrát vyšla presne 17. decembra 2015 pod hlavičkou kyjevského vydavateľstva Archaic Sound. V dnešných dňoch je zostava trochu iná, vymenili sa jeden z gitaristov a bubeník

Eschatológia vojny

Album poznám už dlhšie a je to skutočne originálny a hodnotný počin. Black metal s deathmetalovými a stoner/doomovými pasážami. Čo je ale zvláštne, že vždy som mal pocit, ako keby boli ovplyvnení muzikou legendy Carcass z jej melodického obdobia. Hlavne na speve je to počuť.

Ale pri každej stoner doomovej pasáži ma mrazí a uvítal by som ich viac. Dôjde aj na folklórne postupy a melódie a vo Frozen In Trenches aj na “šlohnutý” riff od Metal Church. Najviac ma vždy bavila mrazivá pecka Verdun.

Čo mi vadí je stredový zvuk, ktorý začne v polovici zlievať emócie do jednej masívnej gule a aspoň u mňa je lepšie si posluch prerušiť a oddýchnuť si, aby si človek dokázal udržať pozornosť aj na ostatné pecky.

Zhrnutie

Eschatology of War je už dnes v podstate klasika EU scény. A sledovať ich celú diskografiu sa určite oplatí.

Lineup:  

 • Capt. John B. Kumar (K Company 307th Infantry Regiment)– spev
 • Pvt. Liam Fissen (A Company 308th Infantry Regiment) – gitary
 • Sgt. Andrew Knifeman (157th Field Artillery Regiment\40th Infantry Div.) – gitary
 • Pvt. Armen Bleckley (K Company 160th Infantry Regiment) – basa
 • 1Lt. Serge Russell (C Company 306th Machine Gun Battalion) – bicie

Tracklist:

 1. War In (instrumental)
 2. Gasmask
 3. Frozen in Trenches (Christmas Truce)
 4. Verdun
 5. Caught in the Crossfire
 6. Zeppelin Raids
 7. Ottoman Rise
 8. Arditi
 9. Battlefield
 10. War Out

Rok vydania: 2014 (pôvodne), 2023 (reedícia)

Vydavateľstvo: Archaic Sound (pôvodne), Napalm Records (reedícia)

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/1914OfficialPage
https://www.youtube.com/channel/UCIi5hWkPUWkWUXRN7KDKQiA
https://www.instagram.com/napalmrecordsofficial/

Hodnotenie: 5/6


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *