Novinky z prostredia interpretov Warmen, Iron Maiden, Slight Lie, Alia Tempora

Warmen zverejnili prvý singel z chystaného albumu

16.6.2023

warmen kapela 2023Jednou z najväčších udalosti tohto roka bude aj vydanie nového albumu Warmen, kapely združenej okolo Janneho Wirmana (ex-Children of Boodom ). Bude sa volať Here for None a dátum vydania je stanovený na 18. augusta. Jeho predchodca First of the Five Elements bol vydaný ešte v roku 2014.

warmen here cover

Tracklist:

 1. Warmen Are Here For None
 2. The Driving Force
 3. A World Of Pain
 4. Too Much, Too Late
 5. Night Terrors
 6. Hell On Four Wheels
 7. The End Of The Line
 8. Death’s On Its Way
 9. The Cold Unknown

Vypočujte si prvý singel – Warmen Are Here For None. Autorom videa je Rene z Equilibrium.

Jane uvádza:
,,Dpc, fakt sa teším, že konečne vydáme muziku v novej zostave! Je to ako úplne nová éra v ságe Warmen a my sa už nevieme dočkať, kedy vám predstavíme zvyšok nového albumu a začneme tieto skladby hrať naživo!”

Rene dodáva:
,,Bolo mi cťou vytvoriť lyric video pre Warmen, pretože ako fanúšik poznám a rešpektujem zúčastnených hudobníkov už mnoho rokov. Veľmi sa mi páčila myšlienka, ktorá sa skrýva za obalom, a bolo veľmi zábavné preniesť ju do trojrozmerného scenára.”

Linky:
https://www.facebook.com/warmen

Zdroj: Greg Rothermel

Hra Monopoly s motívom Iron Maiden

15.6.2023

iron maiden kapela 2023Usaopoly (The Op Games), vydavateľstvo známych stolových hier a hlavolamov (Telestrations, Blank Slate a Hues And Cues), sa spojilo s kapelou Iron Maiden. Vytvorilo špeciálnu edíciu populárnej hry Monopoly – Iron Maiden Somewhere On Tour.

monopoly hra 2023

Pri hre podľa tradičných pravidiel Monopoly budú hráči kupovať, predávať a vymieňať nehnuteľnosti pomenované podľa klasických albumov, vrátane The Number Of The Beast, Brave New World, Senjutsu a ďalších. Cieľom je priviesť súperov k bankrotu a ako posledný s peniazmi s tvárou Eddieho vyhrať.

Notoricky známy maskot zdobí aj tradičné karty Šanca a Spoločenská truhlica, príhodne premenované na Feeling Lucky? a Open the Box, a zabáva hráčov aj Troopers prípadmi úspechu (Advance to nearest Maiden Goodies) a potýčkami so smolou (Bad weather… Ed Force One diverted).

Šesť vlastnoručne vytvarovaných cínových žetónov slúži aj ako miniatúrna pocta nahrávkam a vybaveniu tejto formácie, napríklad Albatros, Amp Stack, Lietajúca prilba, Nickova bicia súprava, počítač Wasted Years a Stevova basa.

,,Sme veľmi radi, že sme dostali príležitosť, aby sa Monopoly dočkali kompletného Eddieho spracovania” – povedal Rod Smallwood, manažér Iron Maiden…. ,,V pravom štýle Maiden sme poverili nášho hlavného umelca Akiranta, aby na turné zdobil hraciu dosku a veko krabice niektorými z našich najobľúbenejších Eddies. Hra je plná nášho humoru (kto iný by vykúpil Nickovho kamaráta Sootyho?). Dokonca aj figúrky hráčov odrážajú našu jedinečnú históriu (áno, prebodnutý albatros!) a čudný a úžasný svet, ktorý zdieľame s našimi fanúšikmi a aký od nás očakávajú!

Monopoly: Iron Maiden Somewhere On Tour vychádza v rámci turné The Future Past Tour 2023, ktoré v súčasnosti prechádza Európou a bude trvať až do augusta. Fanúšikovia v Severnej Amerike sa ,,Maidenov” dočkajú v jeseni.

Linky:
http://www.ironmaiden.com/
https://www.facebook.com/ironmaiden
https://www.instagram.com/ironmaiden/
https://www.youtube.com/ironmaiden

Zdroj: https://lnk.sk/fiho

Slight Lie – nový bubeník

16.6.2023

slight lie kapela presov 2023Známa prešovská hard/hevy metalová formácia Slight Lie má nového bubeníka. Nie je ním nikto iný, ako multiinštrumentalista Lukáš ,,Zeus“ Trón (Fragments of Earth, Holorem, Merged in Abyss, Sik Salvation, Sinedeus…).

zeus bubenik 2023

,, Kamaráti, kamarátky, klamári, klamárky, nepriatelia, bonzáčky a všetci, čo sledujete Slight Lie, máme pre vás nowość: na našich skúškach sa už niekoľko týždňov za bicími zobrazuje Lukáš, ktorého môžete poznať aj z blackmetalových drvičov @SINEDEUS. Prosím privítajte ho v našich radoch, je to to najlepšie, čo sa nám mohlo stať.”uviedli na svojej fb stránke.

Úvodné foto je len ilustračné.

Linky:
https://www.facebook.com/SlightLie/
https://slightlie.bandcamp.com/
https://bandzone.cz/slightlieofficial/
https://www.youtube.com/channel/UCTq4YlrlVYE4mIZgN02T9uA

Zdroj: https://www.facebook.com/SlightLie/

ALIA TEMPORA vydává singl „Don’t Give a Fox“ Takhle metal ještě neznáte!

16.6.2023

ALIA TEMPORA je moderní metalová kapela, bořící hranice metalové subkultury. Jejich hudba je kombinací tvrdých metalových riffů, taneční hudby a dubstepových breaků, zabalených do moderního balení, kterou si užije každý fanoušek melodického metalu a rocku. Svou hudbou a přátelským vystupováním si získala srdce desetitisíců fanoušků a je obklopena živoucí komunitou příznivců z celého světa.

Nové video:

Bořiči metalových klišé mají na kontě dvě desky a mezinárodní spolupráce s producentským mágem a famózním kytaristou Timo Somersem (DELAIN) nebo obrazotvorcem Gustavo Sazesem, který má v portfoliu například přebaly alb švédských velikánů AMARANTHE nebo ARCH ENEMY.

Kapela aktuálně vydává nový singl s názvem „Don’t Give a Fox“ naznačující, jakým novým směrem se vydá chystané třetí album „Prismatica“. Melodická skladba vtahující posluchače svou rytmickou chytlavostí za zvuku dubstepu je ve skutečnosti obsahově nesmírně vážnou písní se silným poselstvím: Bez ohledu na to, jak vlídní, starostliví nebo milující lidé jsme, jsou v našich životech chvíle, kdy všichni potřebujeme vytáhnout své malé liščí drápky,“ komentuje singl zpěvačka Markie Morávková.

ALIA TEMPORA je koncertními šňůrami ostřílená kapela, právě se vrátili ze svého několikátého turné po Británii, na které se zpěvačkou Markie vyrazil nový člen kapely Mario Del Rio Escobedo (ERSZEBETH, THE DARKSTAR CALLING). Dvanáctizastávkové tour spojili se šňůrou kytaristy Joela Hoekstry (WHITESNAKE) & Brandona Gibbse. Další zastávkou, kde je melodické jednorožce zastihnete, je hlavní stage festivalu MASTERS OF ROCK.

Turné:

 • 30/6 – Kulmbacher Altstadtfest, Germany
 • 16/7 – Masters of Rock (Ronnie James Dio Stage), Czech Republic
 • 2/9 –   Metal Babes, Bree, Belgium
 • 23/9 – Femme Fatale, Melodka, Brno
 • 30/9 – KillerZ festival, Oberhausen, Germany

Sestava:

Markie – zpěv
Mario  –  sólová kytara, zpěv
Štěpán – kytara, zpěv
Roman – baskytara
Marek – bicí

Diskografie:

 • 2015 „Digital Cube“
 • 2019 „Dragonfly Effect“
 • 2023 „Prismatica“

 Links:
Web: www.aliatempora.com
FB: www.facebook.com/aliatemporaofficial
IG: www.instagram.com/aliatemporaofficial
YT: www.youtube.com/AliaTemporaOfficial

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *