Novinky z prostredia intrerpretov KK’s Priest, Marc Hudson, Navar, Alia Tempora

kk priest 2023

KK’s Priest zverejnili detaily nástupcu debutového albumu

30.6.2023

kk priest kapela 2023KK’s Priest, kapela združujúca velikánov ako Tim „Ripper“ Owens a K.K. Downing, 8. októbra vydá nový album The Sinner Rides Again. Jeho predchodca Sermons of the Sinner bol vydaný v roku 2021.

kk priest riders cover

Tracklist:

 1. Sons Of The Sentinel
 2. Strike Of The Viper
 3. Reap The Whirlwind
 4. One More Shot At Glory
 5. Hymn 66
 6. The Sinner Rides Again
 7. Keeper Of The Graves
 8. Pledge Your Souls
 9. Wash Away Your Sins

Vypočujte si prvý singel – The Sinner Rides Again:

Gitarista , K.K. Downing o novom singli:
,,Tento najnovší album The Sinner Rides Again bol vytvorený tak, aby vzal poslucháča na cestu, ktorá je skutočná a zároveň fiktívna, hoci niekedy nejednoznačná. Tieto piesne umožňujú všetkým fanúšikom tohto nádherného hudobného žánru uniknúť z reality a spolu s nami pokračovať v našom heavymetalovom zážitku aj v budúcnosti.”

Linky:
https://www.kkspriest.com/
https://www.facebook.com/KKsPriest/
https://www.instagram.com/kkspriest/
https://www.youtube.com/channel/UCeG76Mc8GkqHa0YGbpkQCgw

Zdroj: Napalm Records Press, Foto: Mind Art Visual

Spevák Dragonforce vydá sólo album

28.6.2023

marc hudson spevak dragonforceVydavateľstvo Napalm Records ohlásilo, že uzavrelo zmluvu so spevákom formácie Dragonforce – Marcom Hudsonom na vydanie jeho prvej sólo platne. Jej názov bude Starbound Stories a termín vydania je stanovený na 25. augusta. Bude to powermetalová jazda inšpirovaná anime, japonskou hudbou a aj soudtrackmi k videohrám.

Marc Hudson uvádza:
,,S veľkou hrdosťou môžem konečne oznámiť podpísanie zmluvy s Napalm Records. Som veľmi vďačný za ich vieru o mňa ako sólového umelca…

marc hudson starbound cover

Tracklsit:

 1. As the Twilight met the Sea
 2. Freedom Heart
 3. Dracula X!
 4. Stars
 5. The Siren
 6. Astralive
 7. Swansong
 8. Call of the Martyrs
 9. Starbound Stories
 10. One more sight of the sun with You

Dnešný deň vychádza úplne nový singel Astralive, ktorý predstavuje začiatok novej vzrušujúcej kapitoly:

Linky:
https://www.facebook.com/marchudsonofficial/
https://www.instagram.com/omgitsmarclol/
https://twitter.com/marchudson/

Zdroj: Napalm Records Press, Foto: Oliver Lloyd Design

NAVAR vypustili nový videoklip k baladě „Sen“

30.6.2023

Heavy metaloví navrátilci NAVAR zveřejňují nový videoklip k power-baladě „Sen“. Připomínají tak loni vydané album „Návrat havranů“, o jehož mix a mastering se postaral německý producent Roland Grapow (MASTERPLAN, ex-HELLOWEEN).

NAVAR jsou přímý předchůdce dnešních SEBASTIEN. Jakožto kapela byli aktivní na začátku milénia a krom neoficiálních studiových demáčů nahráli EP „Proti všem“ (2004) a album „1621“ (2005), které bylo distribuováno i do Japonska. Jenže ambice přerostly kapelu a její zakladatel zpěvák a kytarista Jiří Rain (ex-CITRON, ex-KREYSON), kytarista Ondřej

Pecina a bubeník Radek Rain se přejmenovali na dnešní SEBASTIEN. Co do faktů, v NAVAR začínal také Julian Záhorovský (pozdější finalista 1. ročníku „Česko hledá SuperStar“) nebo Jan Bartoš, dnes člen TÖRR a ALKEHOL.

Dvacáté výročí vydání úplně první studiovky se NAVAR rozhodli oslavit novým společným dílem. Využili k tomu archiv kapely a přidali i několik nových věcí, takže na novém albu „Návrat havranů“ naleznete to, co pro NAVAR kdysi bylo typické: charakteristické české texty (často historické tématiky), instrumentální zručnost, zapamatovatelné melodie a tvrdé kytary postavené na harmonické souhře dvou hráčů a výraznou rytmiku.

Sestava:

 • Jiří Rain – kytara, zpěv
 • Jan “Bart” Bartoš – baskytara, vokály
 • Ondřej Pecina – kytara, vokály
 • Radek Rain – bicí

TZ

ALIA TEMPORA vydává třetí album

29.6.2023

alia tempora kapela 2023Čekání je u konce, zrodila se „Prismatica“. ALIA TEMPORA svou žánrovou nezařaditelností boří klišé a hranice struktur tvrdé hudby. Jejich hudba je kombinací tvrdých metalových riffů, taneční hudby a dubstepových breaků, zavinutých do moderního balení, kterou si užije každý fanoušek melodického metalu a rocku. Svou pozici na metalové scéně utvrzují vydáním třetí desky „Prismatica“, na níž znatelně úročí své koncertní zkušenosti.

Poslední singl z desky „Don’t Give a Fox“ naznačil, jakým novým směrem se „Prismatica“ vydá. Melodická skladba vtahující posluchače svou rytmickou chytlavostí za zvuku dubstepu je ve skutečnosti obsahově nesmírně vážnou písní se silným poselstvím, stejně jako celá deska se nese v duchu moderní doby a zamýšlení se nad nenávistí a nutkavou potřebou lidí v komentářích na sociálních sítích šířit zlo:

“Prisma je medium, které zkresluje, nakloní nebo vybarví cokoliv, co je skrze něj pozorováno. Prisma rozloží paprsek světla na barevné spektrum (duhu) – takovou moc má i naše mysl. Člověk nemá vždy kontrolu nad vnějšími vlivy a situacemi, se kterými se v životě setkává, ale může z velké části ovlivnit svoje vnímání a reakce na danou situaci. Štěstí není náhoda, ale stav mysli, který můžeme tvořit. Je to vnitřní nastavení, které souvisí s naší schopností sebeuvědomění, sebepřijetí a sebeovládání. Každý člověk má obrovskou moc vytvářet si vlastní realitu. V našem albu chceme fanoušky motivovat a naučit je vidět věci z různých úhlů,” doplňuje zpěvačka Markie.

Novou desku podpořili svým hostováním také kytaroví mágové Timo Somers (DELAIN) na skladbě „Copycat“ a Ruud Jolie (WITHIN TEMPTATION) na eponymní skladbě, kteří desce dodávají plastičnost a mezinárodní přesah.

Posláním kapely je šířit dobro, radost a „hatery“ umlčet úsměvem. Kapela chce vzkázat, že ze zlých jazyků si člověk nemá dělat těžkou hlavu. Stejně tak si nedělá kapela těžkou hlavu ze zajetých kolejí metalových a tanečních hudebních žánrů a tančí jimi podle vlastní rukou psaných pravidel. „Prismatica“ je jedinečná záležitost, která nenechá člověka v klidu. Je provokativní, chytlavá a neúprosná. Silné melodie hitového potenciálu, které se kapele podařilo pro desku naspat, zůstávají v hlavě po celý den.

Na desce je znát i nová kytarová posila Mario Del Rio Escobedo (ERSZEBETH, THE DARKSTAR CALLING), z níž v na nové studiovce čiší nový příval energie, který dává kapele to správné nakopnutí. Mario do sestavy perfektně zapadá a jeho kreativní duše se do desky nepopiratelně promítla. Už dříve se recenzenti u nahrávek kapely ALIA TEMPORA potýkali s problematickým žánrovým zařazením a často sahali po nečekaných termínech, s vydáním třetí desky už ale skutečně můžeme hovořit o vytváření nového mainstreamu.

Turné:

 • 16/7 – Masters of Rock (Ronnie James Dio Stage), Czech Republic
 • 2/9 – Metal Babes, Bree, Belgium
 • 23/9 – Femme Fatale, Melodka, Brno
 • 30/9 – KillerZ festival, Oberhausen, Germany

Sestava:

 • Markie – zpěv
 • Mario – sólová kytara, zpěv
 • Štěpán – kytara, zpěv
 • Roman – baskytara
 • Marek – bicí

Diskografie:

 • 2015 „Digital Cube“
 • 2019 „Dragonfly Effect“
 • 2023 „Prismatica“

 Links:
Web: www.aliatempora.com
FB: www.facebook.com/aliatemporaofficial
IG: www.instagram.com/aliatemporaofficial
YT: www.youtube.com/AliaTemporaOfficial

Zdroj: Smile Music Records

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *