Novinky z prostredia interpretov Judas Priest, DragonForce, Innersphere, Refore

judas priest kapela

Judas Priest zverejnili ďalší singel z chystaného albumu

19.1.2024

judas priest kapelaInvincible Shield, netrpezlivo očakávaný nový album britskej legendárnej heavymetalovej kapely Judas Priest, vyjde 8. marca. Vydanie zastrešia Sony Music.

judas priest invincible cover

Tracklist:

 1. Panic Attack
 2. The Serpent and the King
 3. Invincible Shield
 4. Devil in Disguise
 5. Gates of Hell
 6. Crown of Horns
 7. As God is my Witness
 8. Trial by Fire
 9. Escape From Reality
 10. Sons of Thunder
 11. Giants in the Sky

Vypočujte si tretí singel Crown of Horns:

Predošlé single:
Panic Attack: https://youtu.be/zLPaGqGzdY0?si=mWa6h3Tdp2-8Exha
Trial By Fire: https://youtu.be/2YqZuo1WKk4?si=y-SFmxhoDsBAXMP1

Linky:
http://www.judaspriest.com/
https://www.facebook.com/OfficialJudasPriest/
https://www.youtube.com/JudasPriest
https://www.instagram.com/judaspriest/

Zdroj: Chipster PR and Consulting

DragonForce – tretí singel z pripravovaného albumu

18.1.2024

dragonforce kapela 2023Držitelia cien Grammy, Briti DragonForce, zverejnili nový singel Astro Warrior Anthem. Daná pieseň bude súčasťou platne Warp Speed Warriors. Dátum jej vydania je stanovený na 15. marca 2024.

Album Warp Speed Warriors produkoval, mixoval a mastroval Damien Rainaud v Mix Unlimited v Los Angeles spolu so Samom Totmanom a Hermanom Li. Pripravovaná nahrávka bude bezkonkurenčným, informatívnym poslucháčskym zážitkom. Všetky skladby sa určite stanu klasikou.

Herman Li o Astro Warrior Anthem:
,, Po štyroch rokoch tvorivej inkubácie sme nadšení, že môžeme vydať našu zatiaľ najambicióznejšiu a najveľkolepejšiu nahrávku. Tento album ukazuje viacero aspektov našich umeleckých schopností a pozývame metalových nadšencov z každého kúta žánru, aby v jeho vrstvách objavili niečo podmanivé. Nemôžeme sa dočkať, až sa s vami podelíme o túto kapitolu našej hudobnej cesty, bude to EPIC!”

dragonforce warp speed cover

Tracklist:

 1. Astro Warrior Anthem
 2. Power of the Triforce
 3. Kingdom of Steel
 4. Burning Heart
 5. Space Marine Corp
 6. Doomsday Party
 7. Prelude to Darkness
 8. The Killer Queen
 9. Pixel Prison

Predošlé single:
Power of the Triforce: https://youtu.be/K_Ln7VpB1c0?si=0g3Z7PIHTphjzl5m
Doomsday Party: https://youtu.be/H3vd4t1atSM?si=QhSlQoaHPecOAJ1r

Linky:
https://dragonforce.com/
https://www.facebook.com/dragonforce/
https://www.instagram.com/dragonforcehq

Zdroj: Napalm Records Promotion Team

INNERSPHERE: Slzy bohů dopadají na vyprahlou zem za naše činy

19.1.2024

Plzeňským ranařům INNERSPHERE vychází nejnovější singl z chystané desky „In the Shadow of The Sun“, která bude prvním počinem pod hlavičkou nahrávací společnosti Smile Music Records.

Nejnovější singl je skladba, která dala kapele pocit a ujištění v tom, že je deska skutečně hotová: „Petrichor je poslední skladbou, která byla napsaná na nové album INNERSPHERE. Nápad na tento motiv tehdy přinesl baskytarista Marek Hubocký a bylo to natolik specifické a k albu padnoucí, že nedlouho na to se začalo tvořit a album bylo doplněno od desátou skladbu,” potvrzuje zpěvák Míra.

Ptáte-li se, co to ten „petrichor“ vlastně je, překvapením možná bude, že to všichni vlastně dobře víme: je to zemitá vůně deště po delším období sucha nebo při začínající bouři. Říká se jí petrichor z řeckého slova pro kámen (petra) a tekutina (īchōr), která měla kolovat v žilách řeckých bohů: „Tematicky jsme pojali „Petrichor“ jako nesčetné slzy bohů padající na zemi smáčející svět lidí kvůli jejich počínání. Slzy dopadající na temena hlav samozvaných pánů, vládců, mocných i běžných lidí, kteří utvářeli svět a přetváří jej dále. Pliveme na předky a ty před nimi, pohrdáme vším živým, vytrháváme své kořeny, přepisujeme historii a ztrácíme se sami sobě. A to tak dobře, že zůstaneme pány prachsprosté pustiny… nezbyde nic než jen prázdnota a zemitý pach vypařujících se slz,” pokračuje Míra.

Ač má skladba poetický námět, v jejím progresivním vyznění se odráží ostrá kritika stávajícího stavu společnosti a v neúprosném vokálu naléhavost změn. INNERSPHERE s chystanou deskou aspirují na to sesadit z trůnu nejen české death melodické stálice.

TZ

REFORE vypouštějí poslední singl před vydáním desky a chytají v Klobukách křest

19.1.2024

Valašské kladivo REFORE se třetím singlem z chystané desky mlátí do hlavičky hřebíku jako smyslů zbavené. Vydání „Illusion of Existence“ už je na spadnutí, a tak zintenzivňují útok.

Nejnovější singl – stejnojmenný „Illusion of Existence“ shrnuje kafkovské téma desky pojednávající o našich jistotách a nejistotách, šálení smyslů a pochybnostech o realitě. Konkrétní příběh skladby přibližuje autor textu a zpěvák Fera: „Skladba je o člověku, který prožívá strašlivý příběh. Běží lesem, utíká před něčím nehmatatelným. Bojí se, ale neví, před čím přesně utíká. Má šílený strach, ale není si jistý, jestli je to celé realita, nebo je jen ve snu a nic skutečného mu nehrozí. Najednou se objeví v místnosti bez dveří a oken, která se na něj začne stahovat. Probudí se a zjistí, že to celé byl jen sen, ale realita jeho skutečného života je mnohem hrůznější.“

Téma iluze a reality je leitmotivem celé desky. Každý se někdy obrňujeme slonovinovou věží před nepříjemnou realitou a vytváříme si vlastní svět, do kterého projektujeme své nenaplněné sny. REFORE si s tímto tématem a agnostickou myšlenkou nepoznatelnosti reality skrze zkreslující smysly pohrávají napříč celou deskou „Illusion of Existence. Hlavním poselstvím podle Fery je: „… že každý máme svůj svět iluzí, ale ať jsou sebehorší, je třeba mít se na pozoru, protože realita může být ještě horší.“ Deska vyjde 16. února na fanouškovsky oblíbeném vinylu, ještě oblíbenější kazetce, CD a samozřejmě na všech digitálních platformách.

Singl „Illusion of Existence“ je posledním před vydáním desky, den po vydání, tedy 17. února, se chystá ve Valašských Klobukách zimní verze festivalu tentokrát pod hlavičkou Thrash nebo Běž. Na festivalu
kromě REFORE vystoupí EXORCIZPHOBIA, NAHUM, FAÜST, LAID TO WASTE, 1000BOMBS, LIBIDO CHALLENGE, MÖRGHUUL a DEVIANCE.

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *