Black Metal: Do propasti (kniha)

kniha black metal do propasti 2024

www.metalgate.cz
admin@metalgate.cz

Finální díl knižní blackmetalové série Dayala Pattersona přichází na tuzemský trh. Má podtitul Do propasti

15.1.2024

Chtěl ukojit svou zvědavost a udělat si ucelený obrázek o fenoménu, který ho od mládí fascinoval. Tak vznikla kniha Black metal: Evoluce kultu, která Dayala Pattersona natolik pohltila, že připravil hned tři pokračování. Čtvrtý díl, a prozatím poslední, má podtitul Do propasti. Nyní vychází díky nakladatelství MetalGate i v České republice.

kniha black metal do propasti 2024

„Obsahově navazuje na třetí díl Kult nikdy nezemře. Opět se tedy věnuje především norské a polské scéně a depresivnímu black metalu. Zajímavostí je, že do výčtu kapel Dayal zahrnul i pár výjimek, a to brazilské Mystifier a estonské Loits. V sekci o depresivním black metalu jsou i čeští Trist,“ uvádí Ondřej Šmejkal z MetalGate.

Autor knihu tentokrát pojal formou rozhovorů. A koho konkrétně v Do propasti nalezneme? Kromě výše zmíněných například Helheim, Urgehal, 1349, Vemod, Black Altar, Forgotten Woods, Nocturnal Depression či Blaze Of Perdition. Celkem čtenáři dostanou 21 rozhovorů na ploše 337 stran, přičemž součástí publikace je opět mnoho fotografií.

„Lidé se mě občas ptají: ‚Potřebuje svět více knih o black metalu?‘ Často jsou to publicisti, kteří s nadšením píší o páté nebo šesté generaci klonů Darkthrone/Burzum/Mayhem. Já odpovídám stejně jako na otázku: ‚Potřebujeme více blackmetalových nahrávek?‘ Ano – ale jen tehdy, když jsou to díla opravdu kvalitní a vznikají se zaujetím a vášní. Doufám, že taková je i tato kniha,“ píše Dayal Patterson v předmluvě.

O jejích kvalitách se můžete přesvědčit už nyní. A pokud jste ještě nečetli předešlé díly, které u nás taktéž vydal MetalGate, můžete si rovnou objednat celou sérii, protože všechny knihy vyly opět naskladněny. Tvoří graficky sjednocený celek, jenž je bezesporu ozdobou každé
metalové knihovničky.

Závěrem ještě dodejme, že o překlad z anglického originálu se postaral Michal Smolka. Autorem obálky je Ondřej Šmejkal a autorem sazby Radek Doleží. Black Metal: Do propasti je možné zakoupit na e-shopu MetalGate.

www.facebook.com/metalgate
www.youtube.com/metalgate
www.soundcloud.com/metalgatewww.soundcloud.com/metalgate

Autor: Václav Votruba

TZ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *