Novinky z prostredia interpretov Fleshgod Apocalypse, Feuerschwanz, Dark Tranquility, Silent Stream of Godless Elegy; Nové Podujatia

fleshgod apocalypse kapela 2024

Fleshgod Apocalypse vypustili do sveta nový singel

8.3.2024

fleshgod apocalypse kapela 2024Smrť… naša nevyhnutná záhuba, pred ktorou neutečie nik. Mnohí, ktorí majú to šťastie, že dočasne uniknú z jej osudových pazúrov, zažívajú zmeny, ktoré menia ich život a nachádzajú nový zmysel.. Taký je aj príbeh frontmana Fleshgod Apocalypse – Francesca Paoliho. Ten sa v roku 2021 stal účastníkom tragickej nehody pri horolezectve.

Po nej sa držal pri živote a čakali ho roky rekonvalescencie, čo nakoniec inšpirovalo kapelu k prvej hudbe po rokoch.Dnešný deň vydali prvú novú muziku od spomínanej ničivej nehody.

Nový singel Pendulum, inšpirovaný desivou udalosťou, sa hojdá s intenzívnou divokosťou a barokovými klasickými pohybmi a srší trýznivou bolesťou.

Francesco Paoli hovorí: ,,Toto je prvá skladba, ktorú vydávame od môjho ‘tanca so smrťou’ v auguste 2021. Je zrejmé, že takáto udalosť, ktorá nám zmenila život, ovplyvnila našu hudbu. Vybrala si na mne fyzickú aj psychickú daň a zdieľanie mojich skúseností je tiež súčasťou môjho liečebného procesu. Pendulum je len úvodnou kapitolou väčšieho príbehu, ktorý ešte len bude vyrozprávaný…”

Ďalej dodáva: ,,Videoklip, ktorý realizovala vizionárska talianska režisérka Martina L. McLean, premenil moju nešťastnú príhodu na monumentálny vizuálny zážitok, inšpirujúcu zmes nejasnej symboliky, surrealistických architektúr a nočných mytologických bytostí. Dokonale zobrazuje boj a zúfalstvo toho dňa – dňa porážky… ale aj dňa môjho znovuzrodenia.”

Posledný full album Fleshgod Apocalypse – Veleno bol vydaný v roku 2019.

Predošlé single:
Blue (Turns to Red): https://youtu.be/dH9QVJqh-Z8?si=SOAbgChG0JJG3PC4
No: https://youtu.be/088B-ZW33lM?si=-o6nLCLFTLlH9YbT
The Day We’ll Be Gone: https://youtu.be/CyEz4EQdgFk?si=Zmf8185GJAqFAlKo
Monnalisa: https://youtu.be/NYEhQDsOqiU?si=ybq9xnH-IfnBYyn_

Linky:
http://www.fleshgodapocalypse.com/
https://www.facebook.com/fleshgodapocalypse/
https://www.instagram.com/fleshgodofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC2_Jxda_gHYEOv6C1AMTrQg

Zdroj: NUCLEAR BLAST – Leoni Dowidat

Feuerschwanz – druhý singel zo špeciálneho albumu

7.3.2024

feuerschwanz kapela 2023Nemecká folk/medieval metal formácia Feuerschwanz 19. apríla 2024 poteší fanúšikom špeciálnym albumom Warriors. Bude to ich prvá nahrávka s anglicky spievanými skladbami.

feuerschwanz warriors cover

Tracklist:

 1. Highlander (English version)
 2. The Unholy Grail
 3. The Forgotten Commandment
 4. Memento Mori (English version)
 5. Death on the Dragonship
 6. Wardwarf
 7. Circlepit of Hell
 8. Song of Ice and Fire
 9. Purgatory
 10. Bastard of Asgard
 11. SGFRD Dragonslayer (English version)
 12. Valhalla Calling (Miracle of Sound cover)

Druhým singlom je skladba The Unholy Grail:

Prvý singel:
Highlander: https://youtu.be/FxLsn09RMUs?si=cX8ZMuE_vJwSpWW4

Linky:
http://feuerschwanz.de/
https://www.facebook.com/feuerschwanz/
https://www.instagram.com/feuerschwanzband/
https://www.youtube.com/xxfeuerschwanzxx/

Zdroj: Napalm Records Promotion Team, Foto: Stefan Heilemann

Dark Tranquility ohlásili nový album

7.3.2024

dark tranquility kapela 2024Švédski priekopníci melodického death metalu Dark Tranquility 16. augusta vydajú svoj trinásty štúdiový album Endtime Signals. Celé to zastrešia Century Media Records. Vizualizér k prvému singlu The Last Imagination si môžete pozrieť nižšie.

,,Vitajte opäť vo svete Dark Tranquility ,” hovorí kapela. ,,Od albumu Moment ubehol už nejaký čas a prešli sme toho dosť, aby sme skončili tam, kde sa nachádzame dnes. Ale keďže môžeme odhaliť prvý singel z chystanej platne Endtime Signals, cítime hrdosť, úspech a aj poriadnu úľavu. ‘The Last Imagination’ ukazuje jeden z mnohých aspektov toho, čo považujeme za náš doteraz najrozmanitejší album.”

Ďalej pokračujú: ,,Návrat k tomu, čo v podstate cítime ako jadro Dark Tranquility, s čiastočne novou zostavou, bol obrovskou skúsenosťou. Dalo nám to príležitosť prehodnotiť a pozrieť sa na to, čo sme vybudovali, z novej a vzrušujúcej perspektívy. Výsledkom bolo sústredené a intenzívne obdobie písania, v ktorom sme nanovo objavili aspekty našej hudby a niektoré jej prvky sme posunuli ďalej ako predtým. Joakim Strandberg Nilson podal nadštandardný výkon, čo sa týka bubnovania, a Christian Jansson naň nadviazal prudkým a precíznym spôsobom. To viedlo k tomu, že proces tvorenia a nahrávania bol náročný, odlišný a inšpiratívny tým najlepším možným spôsobom.”

Linky:
https://www.darktranquillity.com/
https://www.facebook.com/dtofficial/

Zdroj: https://sdu.sk/HH6a

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY vydávají akustické album JINÁ s poutavým videoklipem k singlu Pod Babíma horama

4.3.2024

Nová nahrávka je krom singlu průřezem písní alb minulých s neobvyklými aranžemi v akustickém kabátu

silent stream of goodlesy kapela 2024

Akustické album JINÁ je jiné také proto, že se na této unikátní nahrávce propojili členové kapely s překvapivými hosty, čímž obohatili svůj původně metalový hutný sound o nevídané chutě a vůně, jimž rychle podlehnete. Kapela představuje vyspělý materiál s působivými aranžemi Michaely Niké Vopálecké, v současnosti studující na “Harvardu hudby”, tedy na Berklee College of Music v americkém Bostonu.

Choreografie profesionálních tanečníků z Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě a intimní zpracování videoklipu k titulní písni jen podtrhuje sílu nového materiálu. Koho by napadlo, že propojení baletního umění a tklivosti moravské lidové písně bude tak fungovat. JINÁ je albem opravu výjimečným, jiným.

Kapela se dokáže ztišit a proměnit v pokorný potůček bezbožných elegií, aniž by rezignovala na svůj čitelný metalový rukopis. Nechává tak vyniknout naléhavosti akustických pasáží a vřelému projevu zpěvačky Hany Hajdové a zpěváka Pavla Hrnčíře.

„Tahle deska byla pro mě velkou výzvou. Bavilo mě nejen nekonečné množství stop ve sborech, ale i náročnost pěveckých pasáží. Mohla jsem si vyzkoušet jiný styl zpěvu, jelikož celá deska má diametrálně odlišný odstín než naše předchozí počiny a přesahuje do mnoha dalších hudebních stylů. Troufám si říci, že zde posluchači najdou vlivy folklóru či klezmeru až po moderní pop či gospel. Hudba je totiž jen jedna.“, komentuje zpěvačka vokální přípravu k akustické desce.

silent stream of goodles jina cover

Videoklip ke skladbě Pod Babíma horama: https://youtu.be/5IxEPdka5pA
Lyrics video ke skladbě Přísahám: https://youtu.be/jV5ivFgPnmY
Album: Jiná / Datum vydání 31.1.2024 /
Label: Osamělí Records
Spotify | iTunes | YouTube Music | Deezer | Tidal

Z celé nahrávky je cítit, že „Sajlenti“ nechtěli vydat jen znovu akusticky přehrané původně metalové skladby. Svěží pohled zvenčí a nový háv všech písní s moderními aranžemi majícími přesah do různých hudebních stylů jim přinesla spolupráce s Michaelou Niké Vopáleckou.

„Aranžovat písně pro Sajlenty byla jedna z největších a nejmilejších výzev, která mě v hudebním světe zatím potkala. Když mě oslovili, abych několik jejich písní zaranžovala, nebyla jsem si jistá, jestli to myslí vážně… Byla velká radost s jejich písněmi experimentovat – jako třeba udělat z I Would Dance vokální píseň. Jsem vděčná, že mi svěřili takovou důvěru a že jsem mohla sehrát svou roli v tomto krásném projektu.“, vyznává se Niké.

Celé album je zajímavé i zvukově

Deska se natáčela v Soundevice studiu v Praze pod producentským dohledem Borise Carloffa. Každá píseň právě díky jeho originální práci ve studiu zní jinak. Vedle intimního ztišení v Sudici tak můžeme vyzdvihnout orientální zvuk v Ten, který ukoval Slunce, filmové podbarvení tklivých smyčců v Přísahám, temnou popovost v Ptakopravovi či vokální závěr v I Would Dance.

„Musím říct, že tohle je asi jedna z nejhezčích desek, na kterých jsem pracoval. Hrozně mě to bavilo a strašně mě bavilo i to, že jsme se vůbec neomezovali aranžérsky nebo jakkoli žánrově.“, prozrazuje Boris Carloff. Mastering si vzal na starost Mirek Chyška ve svém studiu Cyberbaobab.

Na desce JINÁ se potkáme nejen s „klasickým“ nástrojovým obsazením v podobě precizně zahraných bicích Michala Miltáka, bublající basy Stanislava Pavlíka, nosnými melodiemi smyčců houslistky Gabriely Povrazníkové a violoncellisty Michala Sýkory, ale také s temným tembrem Pavla Hrnčíře či vřelými čarozpěvy Hany Hajdové.

Album je jiné také díky nově namíchaným barvám na paletě malíře, a těmi jsou rozmanití hosté. V prvé řadě hudebník a skladatel Aliaksandr Yasinski, který vnáší do tří písní běloruskou autentičnost podmanivým zvukem akordeonu. Jestli nějaký nástroj doposud „Sajlentům“ chyběl, byl to
právě akordeon.

Desku také ve všech písních doprovází precizně zahraná akustická kytara Jiřího Kučerovského (Animé, Tomáš Klus) a klavírní melodie jazzového hráče Jana Andra. Silné je i pěvecké podbarvení písní, které zajišťují sboristé Kateřina Eichlerová a Tomáš Bečka.

Dojem z celé desky podtrhuje minimalistický, ovšem decentně a s citem zpracovaný, obal a booklet alba, které nafotil fotograf Majo Eliáš a graficky zpracoval hravý Petr Štefek.

Nové album „Sajlentů“ JINÁ je uvedeno videoklipem singlu Pod Babíma horama. Zde spojili s kapelou své síly regionální tvůrci Petr Rehanek a Pavel Straka a nutno podotknout, že klip se líbí i musicserver.cz:

„Klip dostal černobílou podobu a vynikají v něm tanečníci Giulia Del Grande a Mark Griffiths. V prostřizích se pak objevují členové sestavy. Video je společně se songem silným audiovizuálním počinem. Lépe už skupina fanoušky navnadit nemohla.“

Akustická deska JINÁ obsahuje deset písniček s českými texty (jedinou výjimkou je anglicky zpívaná závěrečná I Would Dance). Vychází 31. ledna 2024 na vlastním labelu Osamělí Records.

Kapela své album podpoří také jarními koncerty se vzácnými hosty a neopakovatelnou atmosférou v Praze, Brně, Ostravě a Plzni.

Další informace
WWW: https://www.ssoge.com/
Facebook: https://www.facebook.com/ssoge
Média: Radek Hajda, radek@ssoge.com | tel. +420 777 218 334

JINÁ tour 2024:

30.04.2024 Ostrava, Barrák
01.05.2024 Praha, RockCafé
02.05.2024 Brno, Melodka
04.05.2024 Plzeň, Pod Lampou

TZ

Nové Podujatia

V zoznamoch pribudlo

BASINFIRE FEST 2024; Battle Beast, Rotting Christ, Cradle of Filth, Destruction a ďalší…; 27. – 29. 6. 2024; Spálené Poříčí

basinfire fest

www.metalmania-magazin.eu/festivaly/basinfire-fest-2024-battle-beast-rotting-christ-cradle-of-filth-destruction-a-dalsi-27-29-6-2024-spalene-porici/

Brutal Assault 2024; Cult of Fire with Bohemian Symphony Orchestra Prague, Dopelord, Behemoth, Carcass …; 7.-10. august 2024; Pevnost Josefov

brutal assault festival 2024

www.metalmania-magazin.eu/festivaly/brutal-assault-2024-cult-of-fire-with-bohemian-symphony-orchestra-prague-dopelord-behemoth-carcass-7-10-august-2024-pevnost-josefov/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *