Slight Lie (krst nového albumu) + Ravenlaw + Wolnera; 16.3.2024; Klub pod Amfíkom – Prešov

slight lie krst klub pod amfikom 2024

Prešovská kapela Slight Lie pokrstila nový album

Kvalitný metalový album sa patrí veľkolepo pokrstiť. Toto si povedali aj Prešovčania Slight Lie, ktorí 2. marca vydali už tretí nosič From Caroline… with Hate. Šestnásteho marca v útulnom Klube pod amfíkom pripravili jeho krst, na ktorý si pozvali vranovskú formáciu Wolnera a českých Ravenlaw.

Osobne som už navštívil pár akcií aj v Prešove, no tento klub bol pre mňa novinkou. V prvom rade by som pochválil samotný nápad – amfiteáter s možnosťou robiť akcie aj pod ním. Chválim aj to, že je orientovaný podobne ako košický Collosseum – nechutnosti, ako neonacizmus alebo ,,Putinofília“ tam rozhodne nemajú miesto.

Skvelý štart

Niečo po 19-tej to rozbalila Wolnera. Je to mladá, skvelá, thrash metalová formácia. Jej minuloročný debutový album Product of Fear bol nominovaný na Radio Heads Awards 2023.

Rozbalili to naplno. Krátko po zahájení setu  sa rozbehol aj pekný moshpit. Ľuďom sa väčšinou pri prvých kapelách ešte „moshpitovať nechce“. Asi po druhej skladbe dal frontman najavo, že ohľadom vyššie zmienených nechutností stojí na správnej strane – mnoho členov domácej scény by si z neho mohlo brať príklad.

Keďže mali viac priestoru ako na Wacken Metal Battle v Košiciach, tak do setlistu zaradili aj skladby, ktoré ešte neboli vydané (Wolnerable, Frustration). Určite im pribudlo mnoho nových fanúšikov a snáď postupne si ich začnú všímať aj iné magazíny.

wolnera klub pod amfikom koncert 2024

Zábava pokračuje

Pri nasledujúcej Ravenlaw (nie Ravenclaw 😀 ) už z imagu bolo vidno, čo to bude za štýl – teda gitarovo-klávesový heavy/power metal. Pochádzajú z Hořovíc (pri Prahe), ale bubeník Ján Hagyari je rodák z Prešova. Začali piesňou Crystal Sphere Rupture. Osobne som si na začiatku nevedel zvyknúť na spev (na takýto žáner som čakal niečo iné), no potom som sa bavil spolu s ostatnými.

ravenlaw klub pod amfikom koncert 2024

Spevák Medouch (oficiálne meno Pavel Medonos) sa ukázal, ako fakt všestranný človek. Často okrem spievania jednou rukou obsluhoval aj klávesy a navyše mal ešte jeden zaujímavý nástroj. Oboch gitaristov v sólach dopĺňal „hrou na motorovú pílu“.

Po poslednej piesni Conqueror chceli odísť z pódia, ale nepustili sme ich. Zahrali nám prídavok The Heir of trindent Cross. Pri ňom basák dokonca zišiel dole medzi ľudí.

ravenlaw motorova pila klub pod amfikom 2024

Zlatý klinec

Krátko na to nastalo intro Hide and Seek a spustili to Slight Lie. Začalo sa, samozrejme, piesňou Caroline wants You Dead. Spevák Peťo si nesmierne pochvaľoval publikum. Pri singlovke Stars (kde sme si aj schuti zaspievali melódiu) vypukol, aj pekne divoký moshpit.

slight lie klub pod amfikom 2024

Okrem novinky dostala priestor aj staršia tvorba (Countdown, My own Salvation). A po Wainting For the End prišiel na rad hlavný bod celého programu  – krst samotného albumu. Krstným otcom bol bubeník kultovej prešovskej formácie Gloom – Jussy. Takto má vyzerať spolupráca starších a mladších.

slight lie krst klub pod amfikom 2024

Po nej nasledoval ďalší pekný prípad spolupráce – pieseň None Con Area, ktorú si zaspieval hosť – (tak trochu utajený hosť) Ady z Etterny.

Záverečnou vecou mala byť rovnomenná pieseň. No potom aj tu sme si vykričali prídavok. Prvým bol cover medly (Ace of Spandes, Skúsime to Cez Vesmír, Když ti svíti Zelená) a dve veci zo staršej tvorby – Midnight Lady, a na úplný záver opäť cover 500 miles.

slight light etterna duet klub pod amfikom 2024

Záverečné slová

Čo povedať na záver? No, nenormálna akcia. Takto má vyzerať „poctivý undeground“ (a žiadna komercia 🙂 ). Ďakujem všetkým za vystúpenie a ten, kto ešte nepočul Slight Lie by to mal okamžite napraviť.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *