Bruce Dickinson, special guest: Divided; 1.6.2024; Barba Negra – Budapešť

bruce dickinson koncert 2024

Bruce Dickinson odohral skvelý koncert v Budapešti 

Pravdepodobne nikomu netreba predstavovať Brucea. Nie Leeho, hoci aj ten je dzivý, ale vo filme. Takže len v krátkosti. Bruce Dickinson sa v roku 1981 spojil s už rozbehnutou kapelou Iron Maiden, patriacou k NWOBHM, a až do roku 1993 bol jej frontmanom. V roku 1990 nahral svoj prvý sólový album a do návratu do svojej domovskej bandy v roku 1999 ich vydal ešte štyri, a neskôr ďalšie dva. Ten posledný, The Mandrake Project, v tomto roku. Jeho aktuálne turné nesie rovnaký názov.

bruce dickinson koncert 2024

No a keďže mi nejakou šťastnou náhodou pristáli v maili dve vstupenky na tento koncert (vďaka Andrea), bolo by trestuhodné to nevyužiť. Dobrý kamoš bol hneď po ruke, takže davaj het. Ta ne, Marcel?

Koncert začali presne o 19.00 maďarskí predskokani divideD. Úlohu si splnili, ale nás dvoch, ani iných známych, ktorých sme postretávali v hľadisku, veľmi neoslovili. Tzv. nu-metal s prvkami všetkého možného + spev aka Helloween mi nepripadal najšťastnejší… ,aneb… tenhle spůsob léta zdá se mi poněkud nešťastný’.

Takže 50 minút bolo tak akurát, možno až veľa. V jednej skladbe síce trochu pritvrdili a hneď bolo vidieť, že publikum ožilo, ale zároveň to bolo asi tak všetko. Musím však hneď aj dodať, že po vstupnej kontrole do klubu Barba Negra rozdávali aj CD tejto kapely, ktoré som si neskôr pustil v aute a bolo to oveľa lepšie ako live performance. Neviem, kde ,soudruzi’ urobili chybu, ale keby takto zahrali naživo, tak by to bolo omnoho lepšie.

Približne o 20.30 bolo všetko pripravené, Red Stage aj s cca 5000 publikom. Bližšie k pódiu sme sa nemohli dostať a museli sme ostať pri mixe. A Iron Bruce začal.

Prvé tri bombofky zo starších albumov (Accident Of Birth, Abduction a Laughing In The Hiding Bush) dostatočne rozdúchali publikum. Posledná z tejto trojky zožala najviac pozornosti, keď sa refrén ozýval aj z hľadiska.

Nasledovala novinka Afterglow Of Ragnarok a potom dvojica z albumu The Chemical Wedding (titulná skladba a Jerusalem). V novinke Resurrection Man sme mohli vidieť aj Brucea na perkusiách a v ďalšej Rain On Graves aj bubenícke sólo Davea Morena.

Po tomto sóle nasledoval z môjho pohľadu výborný jam session ala Jimi Hendrix rockin’ a skladby Frankenstein a The Alchemist. Potom prišiel zlatý klinec programu, song Tears Of The Dragon, ktorý spievala celá hala.

Nasledoval ešte Darkside Of Aquarius a prídavky Navigate The Sea Of The Sun a The Tower aj s predstavením kapely.

Výborná akcia, skvelá atmosféra a brilantní hudobníci. Akurát po koncerte sme čakali asi 40 minút, kým sme sa pohli z parkoviska.

Foto: reprofoto Youtube/crusadercz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *