Accept – Humanoid

accept humanoid cover

accept humanoid coverAccept patria medzi najstaršie nemecké metalové kapely. Ich počiatky nájdeme už v roku 1976. Napriek tomu dokážu byť súčasní. Dôkazom je aj nedávno vydaný album Humanoid.

Na ňom sa objavili aj skladby, kde riešia niečo veľmi aktuálne, a to umelú inteligenciu. Avšak, v ich zostave sa udiala menšia zmena. Oficiálne sú v Accepte už iba dvaja gitaristi.

Philip Shouse mal pri nahrávaní status hosťa a v súčasnej dobe funguje iba ako koncertný hráč. A ak sa bavíme o hosťoch, môžete si všimnúť veľmi zaujímavé meno. Ním je Matt Smith (Theocracy), ktorý pomáhal s vokálmi.

Humanoid

Z prvej songy Diving into Sin a druhej – titulnej to vyzerá, že zmena prospela. Po stránke gitár sú tie piesne fantastické. Aj Markovi to stále spieva. Nie sú to síce žiadne šlehy, ako napr. Fast as a Shark, Breaker, ale nudiť sa určite nebudete.

V šestke Nobody Gets Out Alive tak trochu koketujú s hard rockom a užijeme si aj baladičku Ravages of Time s nádherným textom o staršom človeku, ktorý sa obzerá za svojim životom a uvedomuje si jeho pominuteľnosť.

Avšak nájdeme tu aj „vatu“ – Frankenstein, Man Up… Pri nich už nuda hrozí. Nedajú sa považovať za úplný odpad, no napr. začiatok celej platne ukázal, že vedia zložiť aj lepšie veci.

Potom sa to opäť vráti na správnu cestu a vyvrcholením bude záverečná Southside of Hell. Toto by mohol byť smer do budúcnosti. Ak by skladali prevažne takéto veci, možno by sa zabudlo na ľudí , ako Peter Blates, Udo Dirkschneider…

Zhrnuté a podčiarknuté

Humanoid je taká „stávka na istotu“. Nie je to zlé, ale pri troche snahy by to vedeli aj lepšie. A mohli by spraviť viac veci ako Southside of Hell.

Lineup:

 • Mark Tornillo – spev
 • Wolf Hoffmann – gitary
 • Uwe Lulis – gitary
 • Martin Motnik – basa
 • Christopher Williams – bicie

Hostia:

 • Phil Shouse – gitary
 • Clay Vann – doprovodné vokály
 • Matt Smith – doprovodné vokály

Tracklist:

 1. Diving Into Sin
 2. Humanoid
 3. Frankenstein
 4. Man Up
 5. The Reckoning
 6. Nobody Gets Out Alive
 7. Ravages Of Time
 8. Unbreakable
 9. Mind Games
 10. Straight Up Jack
 11. Southside Of Hell

Rok vydania: 2024

Vydavateľstvo: Napalm Records

Youtube ukážka:

Linky:
http://acceptworldwide.com/
https://www.facebook.com/accepttheband/
https://www.instagram.com/acceptworldwide/

Hodnotenie: 4,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *