Chorá Doba – Morda

chora doba morda cover

chora doba morda coverKysucká thrashmetalová kapela Chorá Doba vydala v novembri minulého roka svoj prvý album s názvom Morda, ktorý je nominovaný v prestížnej súťaži Radio Head Awards na cenu Debut roka.

Tá oceňuje tvorbu autorov rôznych hudobných žánrov. Morda je slangový výraz, ktorý môže mať viac významov, napríklad silný úder.

Chorá Doba

Zdá sa, že v poslednej dobe majú ľudia trošku menší záujem o tvrdú muziku. Hlavne domáci metalisti by to určite mali napraviť, pretože v dedine Makov sa dala dokopy nová kovová banda.

Mladé a nádejné slovenské kvarteto celkom zaujímavo kombinuje žánre ako thrash, melodický death, heavy metal, power a hardcore, aj keď v konečnom dôsledku neprináša nič nové a výrazné. Takáto zmes však má potenciál strhnúť do kotla návštevníkov ich koncertu.

Inšpiráciu hľadajú u kapiel ako Machine Head, Kreator, Death, Avenged Sevenfold, Metallica, Nile, Decapitated, Cannibal Corpse, Čad, Ramchat, či Arakain.

Osem riadne nahnevaných a dnešnú chorú dobu reflektujúcich skladieb má ideálnu dĺžku 32 minút, čo považujem za veľké plus. Podľa slov samotnej kapely bolo pre nich dôležité na začiatku zaujať hlavne na slovenskej scéne, takže zvolili texty v našom rodnom jazyku. Ak k tomu prirátam solídne hudobné výkony a nepopierateľnú snaživosť, zdá sa, že šraci majú vysoké ambície.

Verdikt

Za metalové Kysuce !

Lineup:

 • Chorý Dôb – spev, gitary
 • Kľuky – gitary
 • Žofre – gitary
 • Steve – basa
 • Goblin – bicie

Tracklist:

 1. Exodus
 2. Chorá doba
 3. Sviňa
 4. Pekelný pochod
 5. Chaos
 6. Morda
 7. Nenávisť
 8. Prázdny svet

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100069025372219
https://www.instagram.com/choradoba_official
https://open.spotify.com/artist/3f9Zsxs1AhUPWoIit2pK6O
https://www.youtube.com/@ChoraDoba?si=J0Uxk3mzPiv_ebAE

Hodnotenie: 3,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *