Sentry – Sentry

sentry sentry cover

sentry sentry coverJedna z najslávnejších, priekopníckych kapiel epického metalu, Manilla Road, žiarila na metalovom svete od konca sedemdesiatych rokov. Nikdy ma neprestane mrzieť, že som ich pochopil až po ich zániku.

Ich temná, harmonicky komplikovaná a zároveň sedemdesiatkovo archaická hudba, jednoducho nie je pre každého. No jej kult je večný a rozšírený po celom svete. Po smrti hlavného mozgu, zakladajúceho člena, gitarového hrdinu a speváka Marka “The Shark” Sheltona v roku 2018 bolo jasné, že skončia. A stalo sa tak.

Sentry

Po roku odohrali v Nemecku spomienkový koncert na Markovu počesť, kde sa ukázalo niekoľko ex- členov a pár hostí na gitaru. Potom bolo otázne, čo sa stane so zvyškom pôvodnej formácie.

Hlavný spevák kapely Brian “Hellroadie” Patrick bol členom Manilla Road od roku 1999 a ako ich roadie s nimi cestoval po svete už v druhej polovici osemdesiatych rokoch. Bubeník Neudi urobil ešte v deväťdesiatych rokoch ich prvú webovú stránku a za bicie sa posadil v roku 2012.

Našťastie sa spamätali a všetci traja osirelí muzikanti (samozrejme v tej dobe ešte s nováčikom Phil Rossom na basu) založili spolu s gitaristom Calli Coldsmithom bandu menom Sentry.

Na debutovom albume idú presne v tom duchu, ako sme dúfali. Epický melodický metal. Plný technických a stredoveko znejúcich pasáží. Pripadá mi to ako pokračovanie  „maniláckej“ platne  The Blessed Curse s mäkšími gitarami. V tomto bol Shelton neprekonateľný.

Tá gitara  je vlastne jediný mínus nahrávky, ktorá by bola skvelým Road albumom. Až na death metalový úvod pecky Awakening.  Ale klasický zvuk bol zachovaný, rovnako ako melodika a textová náplň. A ak vydržia, budeme mať ďalšiu veľkú kapelu tohto undergroundového žánru. Mojim vrcholom je jednoznačne  Valkyries (Raise the Hammers), ktorá je adept na veľký hit.

Zhrnuté a podčiarknuté

Ja mám obrovskú radosť. Zaujímal by ma názor skalných fanúšikov Manilla Road, sú spokojní. Ja teda hej. Sentry vykopli dvere na scénu pekne z prudka.

Lineup:

 • Bryan Patrick – spev
 • Kalli Coldsmith – gitary
 • Phil Ross – basa
 • Neudi – bicie

Tracklist:

 1. Dark Matter
 2. The Haunting
 3. Heavensent
 4. Valkyries (Raise the Hammers)
 5. Awakening
 6. Black Candles
 7. Raven’s Night
 8. Funeral
 9. Incarnation of Evil (Candlemass cover)

Rok vydania: 2024

Vydavateľstvo: High Roller Records

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100091957248667
https://sentrymetal.bandcamp.com/

Hodnotenie: 5,5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *