Tublatanka – Žeravé znamenie osudu

tublatanka-zerV poradí tretí štúdiový album vyšiel v roku môjho narodenia t.j. 1988. Jedná sa o komerčnejšie najúspešnejší album Tublatanky, ale aj o najlepší album triumvirátu Ďurinda- Horváth-Černý. Nahrával sa v najmodernejšom digitálnom štúdiu čo sa odráža aj na jeho zvuku. Skupina sa skľadatelsky aj inštrumentalisticky zdokonalovala a jej texty perfektne zapadli do vtedajšej atmosféry tušeného konca socializmu. Žánrovo je album ovplyvnený metalovým boomom druhej polovice osemdesiatych rokov.

Album sa začína skladbou Prišiel môj čas ktorá z úvodu prejde na tvrdé doomové tempo. Palo Horváth dostáva trocha väčší priestor pre svoj skvelý vokál a hneď druhá skladba s názvom Stojím, padám je toho skvelým príkladom. Nájdeme tu ešte jednu skvelú skladbu interpretovanú sólovo Horváthom a to Prometheus kde sa nám Palo predvádza ako jeden z najlepších rockových vokalistov. Pravda víťazí sa stala nepísanou hymnou nežnej revolúcie a jedná sa o jednu z najtvrdších skladieb na albume. Budeme tu mať aj dve balady Rock do civilu a legendárnu Láska, drž ma nad hladinou. N

Album je majstrovské  dielo ktoré sa navždy zapísalo do šlabikára československého hard rocku a metalu ako jedno z najlepších diel legendárnej stálice.

Lineup:

 • Martin Ďurinda- hlavný spev, doprovodný spev, sólová gitara, syntetizátory
 • Pavol Horváth- spev, doprovodný spev, basová gitara
 • Juraj Černý- bicie nástroje, perkusie

Tracklist:

 1. Prišiel môj čas
 2. Stojím , padám
 3. Šlabikár III.
 4. Pravda víťazí
 5. Láska, drž ma nad hladinou
 6. Žeravé znamenie osudu
 7. Prometheus
 8. Rock do civilu
 9. Stúpam
 10. Môj starý dobrý kabát

 

Hodnotenie: 6

 

 

 

 

 

 

 

2 thoughts on “Tublatanka – Žeravé znamenie osudu”

 1. Najlepší album od Tublatanky.Bol som kedysi na ich dvoch koncertoch,ked to ešte ťahali v krojoch.Dnes už ich nepočúvam.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *