Emmett Brown – RED (EP)

Emmett RED coverV Olomouci vedia nielen syrečky, ale aj slušne nasratý metal. Naschvál neuvádzam aký metal, pretože v tvorbe Emmett Brown na ich novom EP – RED nájdete skutočne všeličo. Základy by sme mohli charakterizovať niekde v HC vodách, ale ani to nie je úplne presné.

Baví ma na ich muzike úprimnosť, ktorá sa málokedy podarí zaznamenať na zvukovom nosiči. Pri počúvaní mám pocit, akoby to nahrávali klasickou technikou, že odsnímaná kapela naraz, v štúdiu, spoločne.

Spevy

A skutočne veľmi veľmi oceňujem kvalitu growlingu a screamingu v podani Angela, ako sa Petr Čuka, necháva v súčasnosti titulovať 🙂 V našich československých končinách je to ojedinenlý zjav, takto kvalitne odvedená brutálna vokálová zložka.

A skutočne vo všetkých možných polohách doslova a do písmena dominuje celej nahrávke. Musím však konštatovať, že popri ňom je čistý co-vokál žiaľ v oveľa nižšej súťaži a doslova mi príde na novinke Lightless Inside zbytočný.

Ospravedlňujem sa, ak je to príliš kruté. Nejde o to, že by bol amatérsky, alebo by Shakul nevedel intonovať. Skôr by som povedal, že spolu to nevytvára ideálnu kombináciu. Jemne „pokulháva“ aj angličtina. To je častý úkaz v našich končinách, keď je veľmi cítiť, že nejde o native speaking človeka.

Nechcem, aby to bolo pochopené v zlom, ale do budúcna by úplne stačilo posúnuť sa k čisto deathovo HC vokálom a čistému rockovému spevu dať priestor len sem tam na spestrenie. Feeling a prejav je totiž vhodný do úplne iného žánru a občas mi to znie ako Gladiator na treťom albume, kde sa snažili napodobniť grunge scénu.

Napriek tomu, že ide o pomerne priamočiaru muziku, má v sebe zaujímavú atmosféru, veľmi kvalitne spravený zvuk gitár a vystavanie skladieb bez zbytočných príkras a odbočiek, ktoré by zničili tú nástojčivosť a spomínanú úprimnosť. Za mňa je najlepšia hneď druhá skladba – titulná Lightness Inside.

Konečný verdikt

Každopádne, ide o nadštandardne kvalitnú produkciu v rámci žánrov, ktoré spájajú Emmet Brown. A ak sa v budúcnosti vyberú cestou pritvrdenia v zmysle, že dajú dominantný priestor metalovým vokálom, nečudoval by som sa medzinárodnejším úspechom.

Lineup:

 • Angelo – spev
 • Shakul – gitary, vokály
 • Phil – gitary
 • Zdenekson – basa
 • Jencek- bicie
 • Rastek – perkusie

Tracklist:

 1. Red (feat DJ Holotrope)
 2. Proud and Unique
 3. When Desire Awakens
 4. Lightless Inside
 5. Faceless Universe
 6. Rookie

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/emmettbrowncz/
https://bandzone.cz/emmettbrown
https://play.google.com/music/preview/Teb4b4vdig5cyadb7l4zihe4gqm?play=1

Hodnotenie: 4,5/6

One thought on “Emmett Brown – RED (EP)”

 1. V pôvodnej verzii článku bolo uvedené, že album sa vola Emmett Brown -Lightless Inside. Jeho názov je však Red. Za chybu sa ospravedlňujeme.

  Thomas Kai – admin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *