Surma – The Light Within

Surma The Light coverČeská speváčka Viktorie Surmová pôsobí na scéne už nejaký ten piatok. Medzi jej prvé kapely patrila Surmata, neskôr sa preslávila v muzikáli Bohemian Metal Rhapsody a pridala sa k zoskupeniu Rosa Nocturna.

Popri tom spolupracovala aj s ďalšími formáciami, napr. Victorius (jej hlas ste mohli počuť aj na albume Heart of the Phoenix). Okrem toho sa jej podarila veľká vecV roku 2018 s gitaristom folk metalových Týr – Herim Joensenom založila nové zoskupenie – Surma.

6. novembra 2020 vydávajú v Metal Blade Records svoj prvý štúdiový album The Light Within. Ako hostí tu nájdete bubeníka Andreja Ischenka (Restless Mind, Grace Disgraced) a Larsa Vinthera (Firesoul, Neutron Star), ktorý sa postaral o orchestrálne aranžmány.

Na The Light Within nájdete 13 skladieb, z toho dve inštrumentálne. Výborný Viktóriin spev bude asi to prvé, čo zaregistrujete. Potom začnete vnímať aj obrovský náboj energie vyžarujúci z každej skladby a krásne gitarové pasáže. Neprehliadnuteľné sú aj zbory a prvky vážnej hudby. Je to silná hudba, pri ktorej má človek chvíľami pocit, že sa vnáša. Vznešené melódie, akými by ste dokázali privolať slnko po týždňoch dažďa.

Ak ste fanúšikom kapiel Epica, Nightwish alebo Within Temptation, toto je hudba presne pre vás. Ak nie, skúste, možno vás Surma presvedčí.

Lineup:

 • Viktorie Surmøvá – spev
 • Heri Joensen – gitary
 • Rens Bourgondiën – basa

Hostia:

 • Andrey Ischenko – bicie
 • Lars Vinther – orchestrálne aranžmány

Tracklist:

 1. Rendition (instrumental)
 2. Reveal the Light Within
 3. Like the River Flows
 4. Fire and Wind
 5. Desire
 6. The City of Winds
 7. The Selkie (Kópakonan)
 8. Until It Rains Again
 9. Emptiness (Is No More)
 10. Cages of Rage
 11. Downfall
 12. Lost to Time
 13. Deconstruction (instrumental)

Rok vydania: 2020

Vydavateľstvo: Metal Blade Records

Youtube ukážka:

Surma:
https://www.facebook.com/surmaband/
https://www.youtube.com/channel/UC433AF4FvF4VoUnGjxk-c6A
https://www.bandzone.cz/surma/
https://www.instagram.com/surma_band/

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *