Eleine – We Shall Remain

eleine we shall cover

eleine we shall coverEleine, švédska symphonicmetalová kapela, funguje necelých desať rokov a nie je taká známa ako napríklad Nightwsh či Epica.

No v poslednom čase vydala niekoľko mimoriadne kvalitných počinov – čiže má to riadne našliapnuté. Ako to často pri takýchto formáciách býva, stojí a padá hlavne na svojej speváčke, ktorej nádherne precítený hlas vás určite chytí.

We Shall Remain

Štrnásteho júla 2023 vydali nový album We Shall Remain. Je strhujúci, vášnivý a emotívny. Úžasné zimomriavkové skladby, v ktorých sa jemné tóny striedajú so surovou dravosťou gitár a bicích. Hudba akoby sa vracala k prapôvodu symfonického metalu, kde sa krásne dopĺňa spev s muzikou.

Od prvej piesne to má v sebe parádnu energiu. Chvíľami je to zádumčivé a clivé, chvíľami drsné. Skladby sa prelínajú, vrstvia a menia. Musíte oceniť spev aj melódie, ktoré sa nebijú, ale výborne ladia.

Celá nahrávka je dobré zvládnutá. Piesne sú plné pekných gitarových vyhrávok a zaujímavých aranžmánov. Madeleinin hlas znie ako lákavý spev Sirény. Zaútočí na vaše uši, dostane sa vám do mozgu a z vás urobí nemysliacu bábku. A vy zrazu začnete chápať, prečo toľké lode stroskotali.

Platňa  je natoľko konzistentná, že mám veľký problém vyzdvihnúť jednu skladbu. Pri každej jednej som si hovorila, táto sa mi páči zatiaľ najviac, až kým nezačala ďalšia. Tak hádam spomeniem aspoň Suffering, lebo tá dáva dokonale vyniknúť krásnemu zafarbeniu a citu v Madeleininom hlase.

Konečný verdikt

Priznávam sa, kapela pre mňa nebola až taká známa, aj keď viem, že aj predchádzajúci album Dancing in Hell bol veľmi kvalitný. V mojich očiach novinka prekonala všetko, čo doteraz vydali. Je plná vynikajúcej muziky, svieža a emotívna. A určite je to niečo, čo patrí k tomu naj, čo som tento rok zatiaľ počula.

Lineup:

 • Madeleine “Eleine” Liljestam – spev
 • Rikard Ekberg – gitary
 • Filip Stålberg – basa
 • Jesper Sunnhagen – bicie

Tracklist:

 1. Never Forget
 2. Stand by the Flame
 3. We Are Legion
 4. Promise of Apocalypse
 5. Blood in Their Eyes
 6. Vemod
 7. Through the Mist
 8. Suffering
 9. War das alles
 10. We Shall Remain

Rok vydania: 2023

Vydavateľstvo: Atomic Fire Records

Youtube ukážka:

Links:
https://www.eleine.com/
https://www.facebook.com/eleineofficial/
https://eleine.bandcamp.com/
https://www.youtube.com/officialeleine

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *