Novinky z prostredia interpretov Sadus, Cannibal Coprse, Autopsy, Ions

Thrashmetaloví Sadus po 16. rokoch vydajú nový album

1.9.2023

sadus kapela 2023Bay area thrashmetalová legenda Sadus 17. novembra poteší fanúšikom novým albumom The Shadow Inside. Jeho predchodca Out for Blood bol vydaný ešte v roku 2006.

sadus the shadow cover

Tracklist:

 1. First Blood
 2. Scorched and Burnt
 3. It’s the Sickness
 4. Ride the Knife
 5. Anarchy
 6. The Devil in Me
 7. Pain
 8. No Peace
 9. New Beginnings
 10. The Shadow Inside

Zakladajúci spevák a gitarista Darren Travis povedal:
,,Pociťujem nesmiernu radosť z toho, že tento album bude konečne predstavený svetu. S pomocou celého tímu Nuclear Blast sme pripravili túto, veľmi očakávanú novinku – The Shadow Inside!!
ĎAKUJEME vám za vašu dlhodobú podporu našej malinkej kapely. Dúfam, že budete cítiť tú istú eufóriu, ktorú cítime my!! Láska k metalu je jediným dôvodom, prečo existujeme!! Ďakujeme VÁM VŠETKÝM za tú nekonečnú PODPORU!!!! Fuckin’ Sadus!!”

Prvým singlom je skladba It’s The Sickness:

Linky:
https://www.facebook.com/sadusguy
https://www.instagram.com/sadus_official
https://twitter.com/SADUS_KILLTEAM
https://www.youtube.com/@SADUS6666

Zdroj: NUCLEAR BLAST – Kosmas Kokotas

Cannibal Coprse – séria kaziet

31.8.2023

cannibal corpse kapela 2023Pätnásteho septembra Hells Headbangers vypustia do sveta sériu kaziet s albumami legendárnej deathmetalovej bandy Cannibal Corpse. Každá z týchto kaziet vyjde v limitovanej edícii 300 ks a bude mať špeciálnu celoplošnú potlač na obale, čo z nej robí nevyhnutný zberateľský artikel.

Všetky tieto nosiče budú mať niečo spoločné, a to frontmana Georga “Corpsegrindera” Fishera

 • Vile (1996)
 • Gallery Of Suicide (1998)
 • Bloodthirst (1999)
 • Gore Obsessed (1999)
 • Worm Infested EP (2003)
 • The Wretched Spawn (2004)
 • Kill (2006)
 • Evisceration Plague (2009)
 • Torture (2012)
 • A Skeletal Domain (2014)
 • Red Before Black (2017)

Linky:
http://www.cannibalcorpse.net/
https://www.facebook.com/cannibalcorpse/
https://www.instagram.com/cannibalcorpseofficial/
https://www.youtube.com/user/cannibalcorpse

Zdroj: https://lnk.sk/cjsd

Autopsy ohlásili nový album

31.8.2023

autopsy kapela 2023Americkí death metalisti Autopsy 27. októbra vydajú novú platňu Ashes, Organs, Blood and Crypts. Celé to zastrešia Peaceville Records. Predošlá nahrávka Morbidity Triumphant uzrela svetlo sveta vlani.

Nahrávanie prebiehalo v Earhammer Studios Grega Wilkinsona pod dohľadom Scotta Evansa a samotného Grega Wilkinsona. Greg sa postaral o mixáž a mastering mal na starosti Ken Lee.

autopsy ashes organs cover

Tracklist:

 1. Rapid Funeral
 2. Throatsaw
 3. No Mortal Left Alive
 4. Well of Entrails
 5. Ashes, Organs, Blood and Crypts
 6. Bones to the Wolves
 7. Marrow Fiend
 8. Toxic Death Fuck
 9. Lobotomizing Gods
 10. Death Is the Answer
 11. Coagulation

Linky:
https://www.facebook.com/profile.php?id=100050176223094
https://www.instagram.com/autopsyofficial/

Zdroj: https://lnk.sk/gkk8, Foto: https://lnk.sk/fjds

Kapela IONS odkazuje – nie je hanba požiadať o pomoc

30.8.2023 Praha / Bratislava – IONS vydali druhý singel z pripravovaného albumu. V skladbe Run, ktorú sprevádza aj videoklip, sa venujú téme domáceho násilia.

Česko-slovenská prog-metalová pätica IONS chystá na jeseň nový album Counterintuitive. Pred pár mesiacmi z neho vypustili prvý singel – skladbu A Terrible Mistake, ktorá celý album otvára. Druhý singel Run, ktorý zverejnili v stredu, zas album uzavrie.

Kým v skladbe A Terrible Mistake spievajú IONS o zakrývaní si očí pred problémami, ktoré sa nás na prvý pohľad priamo netýkajú, v skladbe Run sú o niečo konkrétnejší. Domáce násilie môže byť jedným z takýchto problémov a táto skladba je venovaná práve tým, ktoré a ktorí ho zažívajú na vlastnej koži.

“Téma domáceho násilia sa žiaľ stále málo komunikuje aj tu na Slovensku, dôsledkom čoho ho páchajú a verejne schvaľujú aj najvyššie postavené osoby a spoločnosť im to toleruje. Je podľa nás dôležité o tejto téme hovoriť, pretože len tak, môžeme dodať obetiam odvahu a podporiť ich v nevyhnutnej životnej zmene,” hovorí spevák a autor textu Tomáš Shorty Lago.

Run je oproti predošlým pesničkám ladená viac ambientne. Za aranžmánmi, produkciou a mixom je opäť gitarista Jakub Tirčo. Ako hovorí, “Vydanie Run je pre kapelu dôležitým momentom. Skladba ukazuje to, kam sme sa ako kapela posunuli od vydania posledného albumu. Prešli sme personálnymi zmenami a pre tvorbu nášho pripravovaného albumu si neviem predstaviť lepšiu partiu.” Do nahrávania Run sa okrem členov kapely zapojili aj dve hudobné hostky, Ivana Pinčáková (Rapsodéve) a Nina Tarasovičová (ex-Nov).

Skladbu Run sprevádza aj videoklip

Nakrútil ho prešovský filmár Peter Rončík, ktorý s kapelou spolupracoval na videu k skladbe A Terrible Mistake. Rovnako ako skladbou, aj videoklipom sa kapela IONS snaží poukázať na domáce násilie, ktoré sa deje za zavretými dverami.

“V závere klipu je odkaz na web stránku www.findahelpline.com, ktorá Vám pomôže vyhľadať lokálne kontakty, kde môžete požiadať o pomoc. Nie je hanba požiadať o pomoc,“ zdôrazňuje Tomáš Shorty Lago.

Kapela IONS sa v novembri chystá svoju najnovšiu tvorbu odprezentovať na turné do Česka, na Slovensko aj do Poľska a Maďarska.

Odkazy na sociálne siete:
https://linktr.ee/ionsband

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *