Na Slovensko sa vracia obľúbená súťaž kapiel, víťaz si zahrá na legendárnom Wackene!

wacken metal battle slovakia 2024

Wacken Metal Battle sa bude na Slovensku konať po 4 rokoch

Čo majú spoločné kapely Rust2Dust, Midnight Scream, Anstratus, Renaissense, Morna a April Weeps? Odpoveď pre fanúšikov slovenského metalu by nemala byť ťažká. Všetky si zahrali na legendárnom festivale Wacken Open Air v Nemecku. A rozhodne neboli poslednými zo Slovenska, ktorým sa to podarilo.

Po štvorročnej pauze sa do našej krajiny opäť vracia súťaž Wacken Metal Battle Slovakia, ktorej víťaz si zahrá v lete 2024 práve na spomínanom gigantickom festivale.

Organizátorskú taktovku nad celou súťažou prevzala agentúra ProMusic.sk, ktorá má za sebou stovky vydarených podujatí. „Chceme pokračovať v tejto tradícii, lebo v tom vidíme príležitosti pre naše skupiny. Javí sa nám to aj ako dobrá možnosť spojiť slovenskú metalovú scénu,“ povedal za nový organizátorský tím Michal Očovan.

Prihlasovanie a pravidlá

Slovenské kapely sa do súťaže môžu prihlasovať od stredy 22. novembra 2023 do 31. januára 2024. Organizátori demograficky rozdelili Slovensko pomysleným stredom vo Zvolene a Banskej Bystrici. Skupiny z týchto miest budú spadať do divízie Východ, všetko smerom na Západ už bude v divízii Západ.

Porota na základe vašej hudobnej tvorby vyberie spolu 12 semifinalistov (6 v divízii Západ a 6 v divízii Východ). V semifinále sa kapely predstavia porotcom a fanúšikom počas 30-minútového koncertu. Na základe toho porota vyberie z oboch kôl po 3 kapely, ktoré postúpia do veľkého finále.

Prvé semifinálové kolo – divízia Východ sa uskutoční v piatok 1. marca v košickom klube Collosseum. Druhé (divízia Západ) o deň neskôr v bratislavskom klube Majestic. Finálový večer bude vo Zvolene na konci apríla alebo v úvode mája (termín ešte upresníme).

Zmeny v porotcovaní

O všetkom bude opäť rozhodovať nekompromisná porota. Jej dvoma stálymi členmi budú ostrieľaní hudobní publicisti Rudi Rus z Headbanger_FM a Stanislav Černák z Valhalla.sk, ktorý sedí v porotcovskom kresle od úvodného ročníka Wacken Metal Battle Slovakia.

Oproti predchádzajúcim ročníkom nastanú aj nejaké zmeny. Ku Rusovi a Černákovi sa počas oboch semifinálových kôl a finále pridajú rôzne osobnosti zo slovenskej hudobnej scény, tzv. hosťujúca porota. Jej prvým členom je hudobník a člen April Weeps, teda poslednej kapely zo Slovenska, ktorá vystúpila na Wackene – Miloš Dupaľ a uznávaná fotografka Veronika Klimonová alias Werdza. O  ďalších členoch poroty vás budeme včas informovať.

Počas semifinále bude mať porota 5 členov, vo finále bude pozostávať až zo siedmich ľudí. Všetci porotcovia budú spoločne rozhodovať aj o tom, ktoré z prihlásených kapiel postúpia do semifinále.

Sledujte sociálne siete ProMusic.sk, Valhalla.sk, Metalosaurus a neuniknú vám žiadne novinky o tejto súťaži.

Podmienky pre účasť v súťaži:

Skupina sa musí prihlásiť do súťaže od 22.11.2023 do 31.1.2024 prostredníctvom formulára na oficiálnej stránke festivalu po kliknutí na vlajku Slovenskej republiky, kde sú spísané aj jednoduché pravidlá – https://www.metal-battle.com/countries/

Kapela musí dokázať odohrať 30-minútové vystúpenie naživo, počas ktorého môže prezentovať len vlastnú tvorbu. Kapela súhlasí, že na živé semifinálové a finálové vystúpenia pricestuje na vlastné náklady – takisto aj na WACKEN OPEN AIR. Kapela nesmie mať uzatvorenú platnú zmluvu pre ďalšie nahrávky so žiadnym zahraničným vydavateľstvom, organizátori súťaže akceptujú len lokálne vydavateľstvá. Samozrejmosťou je, že sa nemôže prihlásiť kapela, ktorá už v minulosti Wacken metal battle vyhrala.

wacken metal battle slovakia 2024

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *