Striga – This is no end

striga this is no cover

striga this is no coverKapela Striga vydala predminulý rok svoj debutový album This Is No End. Od minulého roka je dostupný aj digitálne. V Martine je ešte jedna banda s takým názvom.

Táto je z Prešova a vznikla v roku 1986. Hoci medzi miestnou metalovou mládežou nadobudla status kultová, dlho nemala na konte žiadnu oficiálnu nahrávku.

História

Jej hlavnou postavou bol spevák zvaný Leiche. Ešte začiatkom 90. rokov mala obrovský potenciál výrazne sa presadiť doma aj v zahraničí, ale nevyšlo to. Zo Strigy ešte vzišla úspešná kapela Frown.

Šraci sa znovu dali dokopy až v roku 2010 a na konte majú EP ,Prízraky hrôzy’ z roku 2016.

To nie je koniec

Album naspieval prešovský rodák Mayo Petranin, vďaka ktorému uzrel svetlo sveta. Ale predpokladá sa, že nebude mať na Strigu čas, vzhľadom na svoje mnohé hudobné aktivity (napr. Castaway, Symphonity, Niakara). Kapela tak hľadá náhradu. Nebude to ľahké, pretože Mayo nastavil latku vysoko.

Tvorba prešovského kvinteta osloví predovšetkým starších fanúšikov, ktorí sa venovali metalu už v 80. rokoch uplynulého storočia. This Is No End je rozmanitá kolekcia desiatich songov, ktorá je plná rôznych nálad. Ponúka prepracovanú melodickú zmes heavy metalu s akurátnou dávkou thrashu.

Zdobí ho bezchybná rytmika, skvelý spev, zaujímavé riffy, brilantné sóla a moderný agresívny zvuk. Mňa by potešilo viac takých skladieb ako úvodná Dragon’s Eye a Drama.

Album má optimálnu dĺžku, necelých 35 minút uplynie ako voda.

Verdikt

Dúfam, že Striga čo najskôr nájde vhodného frontmana a bude úspešne pokračovať, pretože taká kapela si to zaslúži. This Is No End určite ocenia priaznivci Iron Maiden, Overkill, Dio, či Judas Priest.

Lineup:

 • Ľuboš Potočňák – gitary
 • Robo Germuška – gitary
 • Tomáš Kačala – basa
 • Jozef „Yogy“ Lukáč – bicie

Hostia:

 • Mayo Petranin – spev

Tracklist:

 1. Dragon’s Eye
 2. Drama
 3. Circle
 4. Ghost of Terror
 5. Richard III
 6. Caravan
 7. Nicola Tesla
 8. Demon
 9. Nympfa
 10. This Is No End

Rok vydania: 2022 (fyzicky), 2023 (digitálne)

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://striga.org
https://www.facebook.com/strigaband.sk
https://striga1.bandcamp.com/album/this-is-no-end-2
https://www.youtube.com/channel/UCHrnYSyw2y5fi9hVgTSTyIQ

Hodnotenie: 5/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *