Slobodná Európa & Bez Ladu a Skladu; 13.4.2024; Collosseum Club – Košice

bez ladu collosseum koncert 2024

Underground metropoly východného Slovenska mal v sobotu ďalší zo svojich sviatkov. Po nedávnom koncerte košickej HC/punk veličiny Nonconformist privítal najlepší rockový slovenský klub, podľa Whiskyho aj v celom pojebanom Československu, ďalšie slovenské ug legendy Bez ladu a skladu a Slobodnú Európu.

Či Európa ostane aj naďalej slobodná, alebo to tu po nás ostane len tak pohodené bez ladu a skladu je len a len na nás. Naše slovenské bájne kapely nám to prišli povedať a zaspievať po slovensky a v slovenskom klube, čo by sa ,ako povedal môj kamoš, malo určite páčiť našej kultúrnej ministerke.

Klub bol znova naplnený, zabaviť sa prišlo asi 600 ľudí.

Nespochybniteľný kult

Bolo jedno, kto zahrá ako prvý. Tentoraz to vyšlo na Bez ladu a skladu. Jeden hit lepší ako druhý. Ich texty idú pekne pod kožu ako počas totality a zo svojej aktuálnosti a údernosti vlastne nikdy nič nestratili. V bývalom ČSSR fungoval tzv. tapetrade. Tak nejako sa aj ku mne dostala nahrávka BLaS. Neveril som vlastným ušiam. ,,Toto sa môže povedať ?” hovoril som si.

Nezaraditeľná muzika, rebelské a hlavne pravdu hovoriace texty sa na Bratislavskú Lýru nedostali. A ani to nebol ich zámer. Cieľom bolo otvoriť ľuďom oči. Netreba menovať nazvy skladieb. Prídavok …píšte všetci modrým perom, iná farba nebude… v dnešných dňoch by sa tam dala dať aj iná farba. Publikum, zložené zo všetkých vekových kategórií sa perfektne bavilo.

bez ladu collosseum koncert 2024

Nespútaný kontinent

Kolo inteligentnej zábavy pokračovalo vystúpením Slobodnej Európy. Ďalšie hity, ďalšie skutočne atraktívne texty, ktoré platia aj dnes. ,Analýza dokázala hovno’, atď. Punk nie je iba rebélia a o rebélii..

Je životný štýl a postoj, ktorý stále nastavoval zrkadlo spoločnosti a tá to väčšinou nemá rada. Darmo by ste tu v sobotu večer hľadali punkerov s farebne postriekanými čírami, rozbitými nosmi a potrhanými bundami. Bolo tu plno punkerov s punkom v srdci. Nikto z nich to neoľutoval. Naopak, všetci odchádzali s úsmevom, spokojní a šťastní. Skvelý večer.

slobodna europa collosseum koncert 2024

Záver

Verím, že na Bez ladu a skladu nebudeme čakať dalších desať rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *