Glenn Hughes (ex-Deep Purple) + support; 27.4.2024; Collosseum Club – Košice

glenn hughes koncert kosice 2024

V košickom Collosseu sa oslavoval hard rock

Dňa 27.4.2024 sa po dlhšej dobe v košickom klube Collosseum konala hardrocková akcia. Keďže kultová platňa Deep Purple – Burn oslavuje 50. výročie vydania, tak na východ dorazil spievajúci basgitarista Glenn Hughes s kapelou.

Rook Road

Na úvod musím pochváliť skvele zvolenú predkapelu. Interpreti si väčšinou vyberajú rôznych hostí. V tomto prípade to boli Rook Road. Nemecký kvartet, ktorý sa sformoval v roku 2020. V roku 2022 sa im podarilo vydať rovnomenný debutový album. Pred ním vypustili do sveta niekoľko singlov.

Produkoval klasický rock, ovplyvnený „Purplami“, no v modernom šate. Svoje vystúpenie zahájili piesňou Sick to Bone z ich prvotiny. Pretože disponovali veľkou dávkou charizmy, tak si publikum rýchlo získali na svoju stranu.

Spevák Patrik Jost si pochvaľoval prostredie a napriek tomu, že išlo o predskokanov, nezanedbával ani prácu s obecenstvom (čiže nie „rýchlo, rýchlo zahrať“). Dokonca pri balade Egyptian Girl sme si aj trochu zaspievali.

rook road koncert kosice 2024

Glenn Hughes

Po menšom občerstvení sme všetci očakávali hlavný program. Keď bol priestor pod pódiom takmer zaplnený a napätie sa dalo krájať, z reproduktorov sa ozvalo úvodné intro, a v publiku sa mihol lesk mobilných telefónov, aby zachytili ten jedinečný okamih.

Na pódiu sa objavilo inštrumentálne osadenstvo a aj ,,hlavný pán“. Jeho spoluhráčmi boli gitarista Soren Andersen, bubeník Ash Sheehan (v súčasnosti hrá aj v doprovodnom bande Tonyho Iommiho) a klávesák Bob Fridzema, vybavený originálnym orgánom Hamnond.

Začalo sa piesňou Stormbringer. Glenn si Košice nesmierne pochvaľoval a aj jeho „družina“ bola nadšená. Neskôr sľúbil, že do Košíc sa určite vráti. Súčasťou piesni bolo aj množstvo improvizácii a aj také „medly“ (You Fool No One, High Ball Shooter), kde mali svoje sóla, aj gitarista, a bubeník. Len tak mimochodom, ešte som nevidel človeka, ktorý hral ako on…

V setliste boli zastúpené všetky platne, na ktorých Hughes účinkoval, dokonca aj „trochu kontroverzná“ Come Taste the Band (Gettin’ Tighter, You Keep On Moving). K dokonalosti setlistu chýbalo len zaradenie Soldier of Fortune a možno aj Highway Star.

„Koncom“ bola pieseň You Keep On Moving. No všetci nadšene vyvolávali Glennovo meno, tak sa celá formácia vrátila na pódium a zahrali prídavok – veľhit Burn.

glenn hughes koncert kosice 2024

Čo povedať na záver?

Priam ukážkový rockový koncert. Plný klub, skvelí vystupujúci a výborná atmosféra. Srdečne ďakujem pánom usporiadateľom a samozrejme aj celému klubu Collosseum.

Nezabudnite si pozrieť aj galériu s fotkami od Famineho Killjoya 🙂

Rook Road

Rood Road Ke 2024

Glenn Hughes

Glen Hughes Ke 2024

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *