Timshel, Angry Dolphins, 3.5.2024, Collosseum (Club 777) – Košice

timeshel kosice 2024

Timshel sa vrátili do Collossea 

Návštevníci známeho košického klubu si môžu urobiť ďalší hlboký zárez na svojich pažbách. V piatok večer tam zavítali dve zaujímavé kapely. Hell’n’rolová trojica Angry
Dolphins z Bánoviec nad Ondavou a alternatívne jazzrockové kvarteto Timshel z Košíc.

,,Výborne, povedal som si, na šťastnom to mieste. V troch sedmičkách, ktorý je súčasťou komplexu Collosseum, najlepšieho underground klubu v celom bývalom ČSSR.”

Prvé dejstvo

Začalo sa takmer presne, zopár minút po 19. hodine. Angry Dolphins majú už dnes v našom meste svojich fanúšikov a hneď výrazne pozdvihli náladu pomaly sa trúsiaceho publika. Na ich melodický a energický hell rock’n’roll punk s príchuťou metalu zakrátko zareagoval prvý pogujúci pár.

Zahrali skladby Nepamätám, Pravá tvár, Smrť, Politik, Degenerácia, R’n’r Is Dead, Route 66, Dotyk ruky, Pravda/Lož, Zlá doba a Deti Zeme. Nadšené obecenstvo si vyžiadalo aj prídavky, na čo gitarista Norbi reagoval: ,,Ale tento je už posledný, bo už nevládzeme.”

angry dolphins kosice 2024

Druhé dejstvo

Zhruba o 20.30 začalo tancujúcich pribúdať vďaka premysleným, zvukovo a rytmicky pestrým kompozíciám Paskvil, Iné Dvere, Dubovinou, Eroze a Kriačie kapely Timshel.

Počas druhej polovice ich setu, v ktorom zahrali skladby Kosa Occamova, Albert, Usadenina, Chvostom Líšky a Neviditeľný, sa celkový zvuk výrazne zlepšoval.

Timshel rozbehli v asi sedemdesiatčlennom publiku od začiatku skvelú zábavu a u niektorých jednotlivcov vyvolali priam extatické stavy. Ich miestami hypnotické pasáže vyvolávali u zúčastnených búrlivý ohlas.

Kvalitne nazvučený alternatívny jazz rock groove valcoval svojim tempom až tak, že som počul od niekoho spomedzi návštevníkov aj celkom slušne podaný rap do hudby Timshel.

Možno by stálo za to, prizvať toho rappera na nahrávanie, určite by sa z toho zrodil ďalší výpal do KE éteru. Rozvášnené obecenstvo si opäť vyžiadalo prídavok a vydarený koncert skončil hlučnými ováciami.

timeshel kosice 2024

Na záver

Bol to zaujímavý večer so skvelou hudbou a kopou známych.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *