Homo Primitive – Existential Horror

homo primitive existential cover

homo primitive existential coverMladé a nádejné thrash/death kvarteto Homo Primitive z Bratislavy vydalo začiatkom februára svoj debutový album s aktuálnym názvom Existential Horror.

Svoje metalové vízie sa rozhodlo šíriť v roku 2022.

Hrôza bytia

V súčasnosti sa mnoho obyvateľov planéty Zem nachádza aj pod úrovňou primitívnosti, ale o kapele z nášho hlavného mesta sa to vôbec nedá povedať. Tá prekypuje tvorivosťou.

Do temnej a znepokojujúcej sociálnej noci existenčného hororu vás vtiahne akustická predohra úvodného songu Pus On My Plate. Spolu s Death Awaits All Human Scum to boli prvé dva single, ktoré predchádzali tejto platni.

Miestami až heavymetalovo melodický štýl Homo Primitive, v ktorom výrazne prevažuje thrash nad deathom, mi pripomína neskoršiu tvorbu nemeckej legendy Kreator. To však nie je na škodu a verím, že táto kapela si časom nájde svoju vlastnú tvár.

Album naberá na obrátkach v jednej z najlepších skladieb Just a Little Second, ktorá má tajnostkárske akustické srdce. Za zmienku určite stoja kompozície Jungian Shadow, I Will Take Your Life, Blurred a záverečná Existential Horror.

Myslím si, že desať skladieb v priebehu necelých 43 minút je v tomto prípade tak akurát a fanúšikovia tohoto štýlu si ich naisto užijú aj vďaka vynikajúcim sólam, skvelému zvuku a presvedčivým hudobným výkonom celého spolku. V textoch sa chalani navážajú do tém ako smrť, utrpenie, šialenstvo, politika, násilie a strach.

Verdikt

Blavácka štvorica Homo Primitive vykazuje sľubný potenciál a kapely hrajúce podobný žáner tak majú už dnes silného protivníka.

Lineup:

 • Ondrej Hronský – gitara, spev
 • Lukáš Lofay – basgitara
 • Martin Školník – gitara
 • Robert Kirth – bicie

Tracklist:

 1. Pus On My Plate
 2. Feast Beast
 3. Just a Little Second
 4. Hippocampal Loss
 5. Jungian Shadow
 6. I Will Take Your Life
 7. Death Awaits All Human Scum
 8. Blurred
 9. In the World of Grey
 10. Existential Horror

Rok vydania: 2024

Vydavateľstvo: Samovydanie

Youtube ukážka:

Linky:
https://www.facebook.com/p/HomoPrimitive-100089733593013/
https://www.instagram.com/homo_primitive/
https://open.spotify.com/artist/1RdLE4GdYlQaD2sW9Q5J1X
https://www.youtube.com/channel/UC9QeEQSH1kqYGJ3ps761VOA

Hodnotenie: 4/6

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *