Novinky z prostredia interpretov Scorpions, Svärd, Volume, Dora

Scorpions – chystaný album

24.6.2020

Legendárni Scorpions pripravujú albumovú novinku. Podľa slov frontmana Klausa Meineho pre rádio stanicu 95.5 KLOS majú zložené piesne na nový album. Na ňom nebudú chýbať tvrdšie piesnie ale ani balady, ktoré preslávili túto nemeckú legendu. Termín vydania je zatiaľ predbežne stanovený na budúci rok.

Linky:
http://www.the-scorpions.com/
https://www.facebook.com/Scorpions/

Zdroj: Blabbermouth.net, Foto: http://www.ianlaidlaw.com.au/

Svärd – ukážka z chystaného albumu

22.6.2020

svprČlenovia Ahab a In Mourning (Tim Nedergård – spev, gitary; Björn Pettersson – gitary, vokály; Pierre Stam – basa, vokály; Cornelius Althammer – bicie) založili tohto roku nové zoskupenie Svärd. Debutové EP The Rift vydajú 3. júla.

svtr-cov

Tracklist:

  1. Hallowed Grounds
  2. A Rift in the Green
  3. Palaeocene Flames
  4. The Burning Asylum
  5. The Portal

Dnešný deň zverejnili lyric video k druhému singlu – The Burning Asylum:

Prvý singel:
Palaeocene Flames: https://youtu.be/Oro0EtNu8tg

Linky:
http://www.facebook.com/svardsweden
http://www.argonautarecords.com

Zdroj: All Noir – Mona Miluski

Volume – začiatok nahrávania nového albumu

23.6.2020

vol-kapTrenčianski rockeri Volume začali nahrávať nový album, nástupcu počinu Pravá Tvár z roku 2018.

Linky:
http://www.volumeband.sk/index.php
https://www.facebook.com/volumetn/
http://bandzone.cz/volumetn

Zdroj: https://www.facebook.com/volumetn/

Dora predstavuje nového speváka v prvej ochutnávke z chystaného albumu

22. 6. 2020

dorNitrianska kapela DORA, ktorá prepája folklór s rockom, sa môže pochváliť svojím druhým hraným videoklipom. Natočila ho na skladbu Heľpa, ktorú si fanúšikova kapely na koncertoch často žiadali. V nej predstavuje nového speváka a zároveň dáva ochutnať prvý kúsok z pripravovaného tretieho albumu.

Skladbu Heľpa mali chalani pripravenú už dávnejšie, rovnako ako scenár videoklipu, ktorý sa mal do audiovizuálnej podoby zhmotniť o niekoľko týždňov skôr. Keďže pandémia kapele znemožnila natáčanie, fanúšikovia si na príbehový videoklip museli počkať dlhšie. Videom ich prevedie nádejná bubeníčka, ktorá sa zapozerala do mladého muzikanta. Romantický príbeh však nemá taký koniec, aký môže divák predpokladať.

„Príbeh klipu odkazuje na to, aby ste nerobili druhým zle nielen preto, že sa to nepatrí, ale aj preto, že nikdy neviete, či raz od tohto človeka nebude záležať váš život,“ vysvetľuje myšlienku videa gitarista Tibor Seidl.

Heľpa je prvá skladba, v ktorej Dora predstavuje nového speváka Lukáša Slobodníka zo Šurian.

Zmenu speváka kapela ohlásila už v zime

„Bolo to kvôli nezhodám v kapele a upokojeniu atmosféry. Boli len dve možnosti – buď to nechať tak a časom by sa celá kapela asi rozpadla, alebo spraviť radikálny krok a pokračovať ďalej v stabilnej zostave. Dora už jednu výmenu speváka zvládla, tak sme sa rozhodli pre tento krok,“ vysvetľuje Tibor. „Pre nás je kapela všetko. Každý jej obetujeme veľa času, peňazí a súkromného života. Milujeme cestovanie, spoznávanie nových ľudí, hranie koncertov,… V kapele musíte spolu nažívať ako rodina, často spolu trávite hodiny nielen na cestách a keď sa to začne kaziť, je to cítiť aj na pódiu.“

Gitarista dúfa, že fanúšikovia si na zmenu rýchlo zvyknú a budú rešpektovať rozhodnutie kapely. Lukáš medzi muzikantov Tibor Seidl – gitara, Tony Marko – klávesy, Šimon Lašák – basgitara a Jaro Ozimý – bicie rýchlo zapadol a všetci veria, že speváka museli meniť naposledy.

Lukášov hlas bude znieť už aj na pripravovanom treťom albume, ktorý sa Dora chystá nahrať v letných mesiacoch. Obsahovať bude okrem skladby Heľpa ďalších 10 kúskov. Kapela sľubuje, že aj keď bude album rôznorodý, stále si udrží svoju rockovú tvár a zahrnie naň mnohé skladby, ktoré si fanúšikovia na koncertoch pýtajú (napr. Na Kráľovej holi).

Na konte má doteraz dva albumy – Pískanice s makom (2015) a Dora (2018). Mnohé kúsky z nich, ale aj novinku Heľpa, si fanúšikovia budú môcť vypočuť na viacerých chystaných letných koncertoch, aj keď mnoho akcií sa kvôli súčasnej situácii presunulo až na budúci rok. O všetkých vystúpeniach bude kapela informovať na svojom webe a sociálnych sieťach.

Videoklip Heľpa

Autorka textu: Michaela Kráľovská
Foto: archív kapely

Tlačová správa

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *