Archspire/Psycroptic/Benighted/Entheos; 22.3.2023; Collosseum Club – Košice

archspire košice 2023

Tech Trek Europe – Archspire, Psycroptic, Benighted, Entheos

Minulú stredu k nám zavítali samí zahraniční hostia, ktorí celý marec križovali Európu a pritiahli do svetoznámeho klubu okolo 250 hláv skoro zo všetkých kútov východného Slovenska.
archspire benighted koncert 2023

Bang your fucking heads !

Takto od začiatku vyzývala k akcii návštevníkov Colla frontmanka Entheos Chaney Crabb. Za mikrofón sa opäť postavila po ťažkej nehode na skútri a viac než 100 stehoch na tvári v roku 2021. Hrozilo jej, že už nebude nikdy spievať. O tom bol prvá skladba Absolute Zero. Krehká a útla dievčina podala výkon, na ktorý môže byť právom hrdá. Pomaly sa plniace Collosseum ich odmenilo búrlivo.

Entheos je americká prog – tech deathmetalová kapela, ktorá bola založená v roku 2015 členmi Animosity, Animals As Leaders a The Faceless. Úspešne započala rozpálenie publika.

entheos koncert kosice 2023

Francúzi Benighted, v preklade predbehnutý nocou, existujúci v stave intelektuálnej, morálnej a sociálnej temnoty, začali svoju prednášku zhruba o 19.00. Kapela, ktorá existuje od roku 1998, zvalcovala domácich svojím osvedčeným brutal death grindom. Ich set bol plný technického majstrovstva a čudných lahôdok. Spevák Julien Truchan, v súkromí ošetrovateľ na psychiatrii, sa predviedol vo vynikajúcej forme, rovnako aj zvyšok tohto spolku.

Psycroptic je tech – deathmetalová banda z Austrálie, ktorá vznikla v roku 1999. Mali najlepší zvuk a prekvapivo jasné thrashové riffy z prelomu 80. a 90. rokov. Ich akt technologickej smrti bol rýchly a presný. Napísali dosť dobrej hudby na to, aby si udržali navždy miesto na nejakom turné. Podľa mňa podali najlepší výkon večera.

Archspire

Pravdepodobne najočakávanejšia kapela Archspire nás o 21.00 h začala vťahovať do novej králičej nory.

Táto bizarne progresívno – technická deathmetalová nočná mora vznikla v Kanade roku 2009 a doteraz vydala štyri albumy. Obecenstvo bolo vo vytržení, ale pre mňa to bola jedna obrovská hluková guľa, plná dymu, stroboskopov a extrémne rýchleho growlingu, ktorá sa občas rozpadla vďaka akustickým pasážam.

archspire koncert kosice 2023

Ale ako inak, za všetkých ďakujem Šakalovi a Collosseum tímu.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *