Adacta, Concussa, Drugs; 23.6.2023; FIESTA bar – Snina

adacta koncert snina 2023

Mesto Snina je na svetovej rock/metalovej mape známe vďaka festivalom (RPK, Pivné Leto). No občas sa tam vyskytne aj klubový koncert. V roku 2017 k nám zavítala prešovská kapela Etterna, no v poslednom čase sa o slovo hlási podnik Fiesta coffee & coctail bar. Ten mi utkvel v pamäti akciami trochu iného typu (Nalož Trubanovi v rámci kampane k parlamentným voľbám 2020)

V roku 2014 sa tam uskutočnilo zopár akcií tohto typu, v 2016. tam zavítali prešovskí hardcoristi Saprophyte, vlani Punkreas a 23. júna 2023 dorazili spolky Concusa, Drugs a známa bratislavská kapela Adacta. O akciu ako takú sa postaral člen prvých dvoch Turčo Macabra.

Začiatok

Podujatie odštartovalo okolo pol deviatej. Ako prví sa predstavili Concusa. Ide o vranovské zoskupenie, ktoré hra taký crust punk. Svoj set začali skladbou Nové Rámy z minuloročného split EP w/Death Culture Deprivation. Napriek pomerne stiesneným priestorom (poctivý undeground 😀 ) sa dá povedať, že nastúpili vo veľkom štýle.

Dávali dôraz na dymové efekty a išli na viac než 120%.

concussa koncert snina 2023

Drugs

Aj známa východniarska formácia Drugs do toho dávala všetko. Bola to ,,zaujímavá podívaná“. Má až 5 členov a to z rôznych kútov Slovenska. Bubeník Bübö bol v tento deň nesmierne vyťažený. Pár hodín pred koncertom si zahral aj na námestí v Snine so svojou druhou bandou – Piňazi De?.

Tvorba Drugs je viac orientovaná do black metalu, tak pre mňa osobne to bolo viac prístupnejšie.

Aj oni išli naplno a snažili sa aj o show (v rámci možnosti). Aj keď trochu bolo divné, že spevák Prasky bol často otočený chrbtom k publiku. Prvú pieseň, ktorú nám ponúkli bola VITRIOL. Celkovo sa hralo z ich debutového albumu Bude Horšie (2021).

V pamäti mi utkvela songa Damnum Fatale. O tej Prasky povedal, že bola inšpirovaná balkánskymi vojnami. A že bohužiaľ je aktuálna aj dnes a vyjadril sa, že Ukrajincom sa podarí vykopať toho sk***sina Putina.

drugs koncert snina 2023

Adacta

Bratislavskí Adacta sa zamerali hlavne na najnovší album Dno, kde predstavili novú zostavu. Jeho vydanie bolo ohlásene len nedávno. Prvých 6 piesni bolo práve z neho. V rámci možnosti sa podarilo aj celkom obstojne nazvučiť. Pokecu medzi piesňami nebolo moc veľa (aj keď nechýbali ďakovačky Turčovi), no to vôbec nevadilo.

Publikum sa bavilo spolu s kapelou a na konci sme boli odmenení aj prídavkom v podobe piesne HoB/Operácia Z. Čiže funguje im to aj v novej zostave. Určite získali nové fanúšičky/nových fanúšikov aj na ďalekom východe.

adacta koncert snina 2023

Zhrnutie

23. jún 2023 bol dôkazom, že podobné podujatia sa môžu robiť aj na pomerne netypických miestach. Len treba odvahu a chuť.

Setlisty

Concussa

concussa setlist snina 2023

Drugs

drugs setlist snina koncert 2023

Adacta

adacta setlist snina 2023

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *