ArseA – A New Dawn

arsea A New Dawn coverPo dlhšom čase si opäť predstavíme album kapely z Apeninského polostrova. Bude ním druhý album talianskeho zoskupenia ArseA – A New Dawn.

Podobne ako ich prvotina Dreaming a New World z roku 2008 aj toto dielo bolo vydané vo vlastnej réžii. Tvorba Arsey sa pohybuje prevažne v progresívnom heavy metale, jemne okorenenom štipkou thrashu.

Čo sa týka diela A New Dawn, tak už v prvej songe po dlhočiznom intre – VIII jasne počuť, že páni stavili na o niečo dlhšie stopáže jednotlivých piesní, no melodika a zaujímavá atmosféra (Defected Light) je zárukou, že vás nebudú nudiť.

A dovolím si povedať, že napr. najdlhšiu z nich – Aseptic Life by som s kľudným svedomím označil za koncertnú tutovku (a to aj napriek tomu, že mám radšej skôr kratšie kompozície 😉 ).

Spevákovi Matteovi Peluffovi by som však odporúčal, radšej držať sa pri zemi ako sa hovorí. Čo sa týka nízkych a stredných polôh je v pohode, no ale vo výškach znie dosť neprirodzene až otravne. Naplno sa to prejaví v šestke – Quantum Society a hlavne sedmičke – Cross The Line. Obidve piesne sú síce dobre spracované, ale spomínaný spev to dosť kazí.

Ostatní členovia však robia česť svojmu muzikantskému remeslu a osobne by som bol zvedavý aj na ich živé vystúpenie (poznámka na okraj: tento rok bude možné Arseu vidieť v niektorých našich mestách 😉 ). No kvôli spomínanému spevu moje výsledne hodnotenie bude 4.

Lineup:

 • Matteo Peluffo – spev
 • Enrico Fucci – gitary
 • Alessio Di Clementi – gitary
 • Giorgio Piermattei – basgitara
 • Ivan Fusco – klávesy
 • Riccardo Curti – bicie

Tracklist:

 1. Awakening (intro)
 2. VIII
 3. Defected Light
 4. Out Of My Mind
 5. Behind
 6. Quantum Society
 7. Cross The Line
 8. Aseptic Life
 9. A New Dawn

Rok vydania: 2015

Vydavateľstvo: Revalve Records

Link na vypočutie ukážok albumu: http://www.arseaworld.com/html/eng/multimedia.html

Linky na kapelu:
Web: http://www.arseaworld.com/html/eng/multimedia.html
Facebook: https://www.facebook.com/arseaworld

Hodnotenie: 4

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *